Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Презентация за град Свищов

Безплатни доклади, анализи, реферати, есета и всякакви теми свързани с географията.
Геоморфология, глациология, криолитология, климатология, хидрология, океанология, почвознание, ландшафт, картография, топография, атамосфера, биосфера, хидросфера, литосфера.
Нова тема Отговори
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Презентация за град Свищов

Мнение от Kotkata68 »

Свищов
Град Свищов се намира на брега на река Дунав в най - южната й точка на 250 км североизточно от София.
След варварските нашествия от средата на 3 в., на хълма Калето (араб. KALE- крепост)е изградена крепостна стена.
Свищов възниква на мястото на римския и ранновизантийския силно укрепен пристанищен център - Нове.
През средновековието е известен с името Стъклен, а по - късно като Систово което е транскрипция на Свищов.
Прозвището произлиза от думата „свещ”,
защото в първите векове на османското владичество тук е имало няколко колиби,
които нощем осветявали пътя на речните кораби.
Около тези колиби се оформя и днешният град. 
През Възраждането Свищов се става пристанищен търговски център и отправна точка на стоките от и към вътрешността на Османската империя.
......................................

Целият материал:
Прикачени файлове
Презентация за град Свищов.rar
(6.08 MиБ) Свален 16 пъти
Прочетено: 205 пъти

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “География”