Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Нашите небесни покровители

Безплатни есета, доклади, анализи, реферати и всякакви теми свързани с българския език.
Конспекти, тестове, фонетика, езикознание, лексикология, морфология, граматика, правопис, пунктуация, глаголни времена, анализи, глаголни времена, морфема.
Нова тема Отговори
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Нашите небесни покровители

Мнение от Kotkata68 »

Нашите небесни покровители

Всеки има спътник в живота. Всеки има небесен покровител, който го води и напътства в живота. Често хората казват: ”Той е роден под щастлива звезда”, с което се опитват да кажат, че ”спътникът” на този човек му е донесъл много радост и късмет. Често нашите покровители са божии служители, на които ние сме кръстени. Друг път това са исторически личности, допринесли много за живота и света. Затова и ние празнуваме имените си дни-за да отдадем почит към небесните не покровители.
В живота на човека настъпват много обрати, които водят до неприятности, страдание и мъка. Те са плод на грешки, които той е направил. В такъв момент единственото, което може да направи, е да се обърне за прошка към своя спасител, своя небесен покровител, защото той бди над теб и е видял всички твои действия. Единствено той може да опрости греховете ти, защото ги е осъзнал и ги разбира.
Друг път, когато си в безисходна ситуация и не откриваш правия път, ти отново се обръщаш към своя спътник, защото единствено той е способен да те упъти.
”Господи, помогни ми”- прочута фраза, изричана от милиони хора всеки ден, защото са отчаяни, защото са направили много грешки, защото не намират правилния път в живота или просто защото имат нужда от помощ. Тогава Господ ”изпраща” техните небесни покровители,за да се опитат да помогнат.
Животът често се оказва и много несправедлив. Нали доброто винаги побеждава? Да но защо толкова добри хора страдат за сметка на неблагодарни лицемери, изпълнени с гняв и злоба. Не е ли тук моментът Господ и всички небесни покровители да кажат край на това страдание и да накажат виновните?
Има ли лоши небесни покровители? За мен хората се делят на добри и лоши. Добрите са съпроводени от добри небесни покровители, а над лошите хора бдят лоши небесни покровители. Затова и животът е толкова противоречив.
Всеки човек вярва в нещо. Аз вярвам че има сила, която ни закриля и че доброто винаги ще победи, колкото и банално да звучи. Вярвайте и вие!
Нашата обща вяра ще направи света по-красив и по добър!



Литературен клуб:”Ал.Вутимски”
ПГ ”Велизар Пеев”-гр.своге
Асен Траянов Рашков,10-е клас
с. Владо Тричков, ул.”10-та” N:8
GSM 0889883558
Прочетено: 153 пъти

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Български език”