Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Животът във водата

Безплатни реферати, есета, доклади, анализи и всякакви теми свързани с биологията.
Биофизика, биохимия, молекулрна биология, морфология, цитология, хистология, ембриология, анатомия, физиология, генетика, онтология, геронтология, филогения, таксономия, палеонтология, екология, патология
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284145
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335223
Местоположение: Somewhere In Time

Животът във водата

Мнение от Mozo »

МЕТОДИКА НА ОБУЧЕНИЕТО ПО ПРИРОДОЗНАНИЕ И РОДИНОЗНАНИЕ

Студентка:Илияна Михайлова Илиева,курс 3 НУПЧЕ факултетен № 096002

ПЛАН-КОНСПЕКТ НА УРОК

I. Учебен предмет:Човекът и природата-3 клас
II. Тема на урока:Животът във водата
III. Цели на урока:
а/образователни-да могат да разпознават растенията и животните в естествената им среда;да се формират знания за условията на живот и органите на растенията и животните във водна среда
б/възпитателни-да се възпита у ученика чувство за любов към природата и животните,намиращи се в нея;да опазват околната среда
IV. Тип на урока:за нови знания
V. Форми на организация на обучението:фронтална
VI. Дидактически принципи:нагледност,достъпност,научност
VII. Дидактически методи:беседа,наблюдение,самостоятелна работа
VIII. Дидактически средства:учебник ,учебна тетрадка ,изображения на растения и животни,които живеят във водата ,презентация
IX. Предварителна подготовка:
а/на учителя-гатанки,дидактически игри,представяне на подходящи картини по темата,природни материали,информираност по темата
б/на ученика-учебник ,учебна тетрадка ,знания за растенията и животните от часовете по Околен свят
X. Вътрешнопредметни връзки:
а/предшестващи-знания на децата по Околен свят /2 клас/
б/перспективни-знания които ще получат в този и следващите часове
XI. Междупредметни връзки:български език и литература,изобразително изкуство
XII. Очаквани резултати: формиране на отношение към природата, групиране по определен признак, грижи за растенията и животните,да умее да разпознава животните и растенията в естествената им среда,да знае алгоритмите за условията на живот (къде живеят,с какво се хранят и др.) ,илюстрира с примери видовото разнообразие от животни,обитаващи водата.

Ход на урока

Основни структурни компоненти
Съдържание
Организация за работа
Учител:Добър ден,ученици!
Ученици:Добър ден!
Учител:Готови ли сте за работа?
Актуализация на старите знания
Учител:Предходният час се запознахме със животните и начините по които те приемат своята храна.На какви групи ги разделяхме?
Ученици:Разделяхме ги на тревопасни,месоядни и всеядни.
Учител:Да.Да проверим дали сте запомнили какви са животните на дъската.Свържете животните,в зависимост от това дали са растителноядни,месоядни или всеядни.
Коза месоядни
Лисица растителноядни
Заек всеядни
Мечка
Кон
Лъв
Вълк
Сърна
Човек
Емоционална нагласа и преход към темата
Учител:Много добре.На дъската съм ви начертала една кръстословица,ако я решите правилно ще получите отговора на гатанката:
И през лято и през зима
Нова дреха все си има
Днеска с лед се закопчава
Утре слънце я скроява.
И внезапно ,както тича,
С облак тя се преоблича.
Щом над къщи плат развива,
Мокра дреха им ушива.
Що е то?
1. Ние сме малки зелени растения и покриваме камъните в реката. Внимавайте, като стъпвате по нас, може да се подхлъзнете и да паднете.
2. Аз съм дребно досадно насекомо. Обичам да забивам хоботчето си във вас. Само че вие не ме обичате, защото ви излизат пъпки, които ви сърбят.
3. А аз съм с красиво прозрачно чадърче, плувам в морето. Внимавайте, ако ме пипнете, мога да ви опаря.
4. Вървял съм назад по дъното на морето! И какво от това?! Някой знае ли закъде съм тръгнал? Не! Не ме ядосвайте, че ще ви ощипя!


Целият материал:
Прочетено: 666 пъти
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Биология”