Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Искате ли джамията в София да стане музей?

Барометър на общественото мнение :) .

Искате ли джамията в София да стане музей?

1. Да
10
43%
2. Не
9
39%
3. Без мнение
4
17%
 
Общо гласове: 23

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284429
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335864
Местоположение: Somewhere In Time

Искате ли джамията в София да стане музей?

Мнение от Mozo »

Искате ли джамията в София да стане музей?
Прочетено: 864 пъти
Изображение
Потребителски аватар
Kris
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1258
Регистриран: пон авг 10, 2009 12:13
Репутация: 347
пол: Мъж

Re: Искате ли джамията в София да стане музей?

Мнение от Kris »

Мозо, дай малко инфо. Загубил съм връзката. В смисъл, не е ли действаща? Ако не е, бива. Ако е действаща, как ще стане? Нахвърли с две, три думи, какво имаш предвид?
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6342
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33114
пол: Мъж

Re: Искате ли джамията в София да стане музей?

Мнение от beggginer »

Кво ни интересува джамията в София?
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284429
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335864
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Искате ли джамията в София да стане музей?

Мнение от Mozo »

Kris написа:Мозо, дай малко инфо. Загубил съм връзката. В смисъл, не е ли действаща? Ако не е, бива. Ако е действаща, как ще стане? Нахвърли с две, три думи, какво имаш предвид?
Ми, нали заради метрото се е напукала, та предлагам да я реставрират и да я направят музей :lol: .
beggginer написа:Кво ни интересува джамията в София?
Че как? Аз живея тук!
Изображение
Потребителски аватар
drumata
Черногледец Храбър
Черногледец Храбър
Мнения: 7189
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:47
Репутация: 3297
пол: Жена
Местоположение: София
Контакти:

Re: Искате ли джамията в София да стане музей?

Мнение от drumata »

Абе как действаща джамия ще стане музей? Трябва мусулманите да се откажат да си извършват ритуалите в нея и тогава да му мислим.
Иначе съм била в такава джамия- музей в гр. Кюстендил- до римските терми. Обаче паднала гръмотевица и разрушила част от сградата и мусулманите я изоставили по суеверни причини.
Изображение
Изображение

Има мъже, които с красноречието си превъзхождат жените, но нито един мъж не притежава красноречието на женските очи!
Потребителски аватар
videania
Доктор
Доктор
Мнения: 6723
Регистриран: нед дек 21, 2008 17:45
Репутация: 1095
пол: Жена
Местоположение: София

Re: Искате ли джамията в София да стане музей?

Мнение от videania »

drumata написа:от drumata » Днес, , 13:51
Абе как действаща джамия ще стане музей? Трябва мусулманите да се откажат да си извършват ритуалите в нея и тогава да му мислим.
Иначе съм била в такава джамия- музей в гр. Кюстендил- до римските терми. Обаче паднала гръмотевица и разрушила част от сградата и мусулманите я изоставили по суеверни причини.
Може,може,щом се е напукала от метрото,значи може да се напусне отново по суеверни причини...(коректно е тогава,да им се даде едно място в по крайните квартали,където да си изградят джамийка и да си се молят,според тяхната религия.)
Само ми е чудно,какво ще се излага в този музей?!Българо-турската дружба?Събития и реликви от българо-турската война?!Или снимков и филмов материал окорло събитията с промяната на имената на турското население,изселването и терористичните актове предприети от мюсулмански активисти?!
Изображение

Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач.

http://www.vbox7.com/play:822742e3
Потребителски аватар
Kris
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1258
Регистриран: пон авг 10, 2009 12:13
Репутация: 347
пол: Мъж

Re: Искате ли джамията в София да стане музей?

Мнение от Kris »

Що ми се мотае нещо из главата, че преди време от джамията пускаха молитвите през яки усилватели и всичко живо около нея се беше изнервило? Или не е тази?

А що всичко мюсулманско свързваме с турците, те са само една малка част от тази религия. Иначе не съм влизал нито в джамия, нито в синагога, ако са действащи едва ли ще вляза, но ако е музей, ще ми е интересно! И ша требе ли да се събуваме?
Потребителски аватар
videania
Доктор
Доктор
Мнения: 6723
Регистриран: нед дек 21, 2008 17:45
Репутация: 1095
пол: Жена
Местоположение: София

Re: Искате ли джамията в София да стане музей?

Мнение от videania »

:toothy10:
Kris написа:И ша требе ли да се събуваме?
:toothy10:
Зависи от уредниците......
Изображение

Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач.

http://www.vbox7.com/play:822742e3
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284429
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335864
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Искате ли джамията в София да стане музей?

Мнение от Mozo »

Kris написа:Що ми се мотае нещо из главата, че преди време от джамията пускаха молитвите през яки усилватели и всичко живо около нея се беше изнервило? Или не е тази?

А що всичко мюсулманско свързваме с турците, те са само една малка част от тази религия. Иначе не съм влизал нито в джамия, нито в синагога, ако са действащи едва ли ще вляза, но ако е музей, ще ми е интересно! И ша требе ли да се събуваме?
Точно тя е. Отиди сега докато е рамазана да видиш какво се носи из българска София :evil: :evil: :evil: !!!
Изображение
Потребителски аватар
drumata
Черногледец Храбър
Черногледец Храбър
Мнения: 7189
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:47
Репутация: 3297
пол: Жена
Местоположение: София
Контакти:

Re: Искате ли джамията в София да стане музей?

Мнение от drumata »

Mozo написа:
Kris написа:Що ми се мотае нещо из главата, че преди време от джамията пускаха молитвите през яки усилватели и всичко живо около нея се беше изнервило? Или не е тази?

А що всичко мюсулманско свързваме с турците, те са само една малка част от тази религия. Иначе не съм влизал нито в джамия, нито в синагога, ако са действащи едва ли ще вляза, но ако е музей, ще ми е интересно! И ша требе ли да се събуваме?
Точно тя е. Отиди сега докато е рамазана да видиш какво се носи из българска София :evil: :evil: :evil: !!!
Или ела в Красна поляна при Възкресение христово по коледа и великден или в неделя и чуй какво се носи из целия квартал. Имам и по-фрапиращи примери с християни- който се интересува да заповяда в неделя да чуе християни как могат да пеят... не захващай тая тема, щото... се пеня
Изображение
Изображение

Има мъже, които с красноречието си превъзхождат жените, но нито един мъж не притежава красноречието на женските очи!
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19071
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36682
пол: Мъж

Re: Искате ли джамията в София да стане музей?

Мнение от Zeroadhesion »

Искате ли джамията в София да стане музей?
Искам да стане на зелена площ с пейки :усмивка1:
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: Искате ли джамията в София да стане музей?

Мнение от Kotkata68 »

Хъм, Друм все пак си мисля, че нашите църковни камбани могат да се преживеят, но това нещо да се слуша денонощно и то с високоговорители в центъра на София, някак си не ми се струва правилно.

[youtube][/youtube]

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284429
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335864
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Искате ли джамията в София да стане музей?

Мнение от Mozo »

drumata написа:
Mozo написа:
Kris написа:Що ми се мотае нещо из главата, че преди време от джамията пускаха молитвите през яки усилватели и всичко живо около нея се беше изнервило? Или не е тази?

А що всичко мюсулманско свързваме с турците, те са само една малка част от тази религия. Иначе не съм влизал нито в джамия, нито в синагога, ако са действащи едва ли ще вляза, но ако е музей, ще ми е интересно! И ша требе ли да се събуваме?
Точно тя е. Отиди сега докато е рамазана да видиш какво се носи из българска София :evil: :evil: :evil: !!!
Или ела в Красна поляна при Възкресение христово по коледа и великден или в неделя и чуй какво се носи из целия квартал. Имам и по-фрапиращи примери с християни- който се интересува да заповяда в неделя да чуе християни как могат да пеят... не захващай тая тема, щото... се пеня
А ти в източно-православна държава какво очакваш да чуваш?!?
Изображение
Потребителски аватар
drumata
Черногледец Храбър
Черногледец Храбър
Мнения: 7189
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:47
Репутация: 3297
пол: Жена
Местоположение: София
Контакти:

Re: Искате ли джамията в София да стане музей?

Мнение от drumata »

Mozo написа:
drumata написа:
Mozo написа:
Kris написа:Що ми се мотае нещо из главата, че преди време от джамията пускаха молитвите през яки усилватели и всичко живо около нея се беше изнервило? Или не е тази?

А що всичко мюсулманско свързваме с турците, те са само една малка част от тази религия. Иначе не съм влизал нито в джамия, нито в синагога, ако са действащи едва ли ще вляза, но ако е музей, ще ми е интересно! И ша требе ли да се събуваме?
Точно тя е. Отиди сега докато е рамазана да видиш какво се носи из българска София :evil: :evil: :evil: !!!
Или ела в Красна поляна при Възкресение христово по коледа и великден или в неделя и чуй какво се носи из целия квартал. Имам и по-фрапиращи примери с християни- който се интересува да заповяда в неделя да чуе християни как могат да пеят... не захващай тая тема, щото... се пеня
А ти в източно-православна държава какво очакваш да чуваш?!?
Аз когато съм била във възрастта, в която се дава религиозната основа на човека, държавата не беше толкова свързана с никоя религия- беше си източно православна, но никой не допускаше камбани да се чуват по цял квартал, когато им е удобно. Бяха си навряни всички религии на едно място. Аз като човек, възпитан в други религиозни ценности- атеист съм- виждам как останалите религии уж са ви равни и пред закона и пред съвестта, пък накрая пак с различен аршин ги мерите! Ами дразня се. Ела ако искаш някоя неделя в нашия квартал да те заведа да видиш как пеят "О,Исус" християните, че да забележиш разликата. Няма такава :-s

Коте ела на място да се убедиш, че песните за исус даже не са поносима чалга или любима циганска музика...

Не смея да ги снимам, обаче- не знам как биха реагирали на камера, затова не мога да ви пусна...
Изображение
Изображение

Има мъже, които с красноречието си превъзхождат жените, но нито един мъж не притежава красноречието на женските очи!
Потребителски аватар
bogeo
Почетен член
Почетен член
Мнения: 1762
Регистриран: вт ное 11, 2008 11:05
Репутация: 361
пол: Мъж

Re: Искате ли джамията в София да стане музей?

Мнение от bogeo »

Религията си е религия и всеки да си я изповядва. Когато има такива които изповядват трябва да си имат и храм. А храма си е храм и съм против да става музей освен ако този храм вече не се ползва като такъв. Тогава правото да решава какво ще става с него е право на собственика.
Едно е да искаш
Второ е да можеш
А трето и четвърто
да го направиш
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Анкети”