Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Корупцията

Барометър на общественото мнение :) .

Ще се справи ли правителството с корупцията у нас?

1. Да
3
17%
2. Не
12
67%
3. Не мога да преценя
3
17%
 
Общо гласове: 18

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283771
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334117
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Корупцията

Мнение от Mozo »

Така съм съгласен :thumbright: .
Прочетено: 440 пъти
Изображение
NUCLEAR QUEEN
Transformer
Transformer
Мнения: 1463
Регистриран: ср юли 04, 2007 15:32
Репутация: 380
пол: Жена
Местоположение: Западната част...

Re: Корупцията

Мнение от NUCLEAR QUEEN »

bogeo написа:
Mozo написа:Ааа, не така. Може да има навсякъде, но в България е в особено големи размери.
Точно това имам в предвид. Никой не може да я премахне просто да я ограничи в поносими размери, а и както по горе написаха ако няма кой да дава ще има ли корупция?

бе май ще има,защото пак ще се намери някой,който тънко да си поиска,за да "опече" услугата
Излъчвам радиация......ама от сърце!
Добре,добре взимам си думите обратно.Да ти го отчукам!
Искам райграса ми да е ЕМО-сам да се реже!
Потребителски аватар
Ми_ми
Адвокат на Дявола
Адвокат на Дявола
Мнения: 19479
Регистриран: чет авг 23, 2007 12:21
Репутация: 6801
пол: Жена
Местоположение: на Земята

Re: Корупцията

Мнение от Ми_ми »

Не, няма да се справят с корупцията. Да, наистина я има по цял свят, но разликата е, че там 90% са съвестни и 10% са корумпирани, докато тук 10% са съвестни, а 90% корумпирани.

" Заговори, че да те видя." - Сократ

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283771
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334117
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Корупцията

Мнение от Mozo »

10%? Доооста оптимистично изказване :evil4: :evil4: :evil4: .
Изображение
Потребителски аватар
Ми_ми
Адвокат на Дявола
Адвокат на Дявола
Мнения: 19479
Регистриран: чет авг 23, 2007 12:21
Репутация: 6801
пол: Жена
Местоположение: на Земята

Re: Корупцията

Мнение от Ми_ми »

Mozo написа:10%? Доооста оптимистично изказване :evil4: :evil4: :evil4: .
Ок, образно казано :съгласен:

" Заговори, че да те видя." - Сократ

Потребителски аватар
lyubo
Начинаещ
Мнения: 136
Регистриран: пон мар 30, 2009 23:25
Репутация: 20
пол: Мъж
Местоположение: Сливен

Re: Корупцията

Мнение от lyubo »

Винаги ще има корупция в БГ.Няма лечение за това.
Един ден Любовта казала на Приятелството: - Защо съществуваш Ти, когато мен ме има? А Приятелството отговорило: - За да донеса усмивка там, кадето ти остави само сълзи!!!


http://www.snimka.bg/album.php?album_id=388511
Потребителски аватар
bogeo
Почетен член
Почетен член
Мнения: 1762
Регистриран: вт ное 11, 2008 11:05
Репутация: 361
пол: Мъж

Re: Корупцията

Мнение от bogeo »

Никой не е казал, че няма да има, ще има, но да не е тази която определя политиката. Колкото до процентите с никакви проценти не съм съгласен, понеже те не могат да бъдат изчислени. Кой е този дето ще каже: Аз съм корумпиран???? А и не трябва да се подценяваме, а корупцията не е нещо абстрактно, а е навсякъде по край нас даже и ние участваме в нея по един или друг начин. Така че когато осъзнаем, че нещата тръгват от самите нас а не някъде си във "висшите етажи на властта" тогава може да се получи промяната и да ограничим това зло.
Едно е да искаш
Второ е да можеш
А трето и четвърто
да го направиш
Потребителски аватар
lyubo
Начинаещ
Мнения: 136
Регистриран: пон мар 30, 2009 23:25
Репутация: 20
пол: Мъж
Местоположение: Сливен

Re: Корупцията

Мнение от lyubo »

bogeo написа:Никой не е казал, че няма да има, ще има, но да не е тази която определя политиката. Колкото до процентите с никакви проценти не съм съгласен, понеже те не могат да бъдат изчислени. Кой е този дето ще каже: Аз съм корумпиран???? А и не трябва да се подценяваме, а корупцията не е нещо абстрактно, а е навсякъде по край нас даже и ние участваме в нея по един или друг начин. Така че когато осъзнаем, че нещата тръгват от самите нас а не някъде си във "висшите етажи на властта" тогава може да се получи промяната и да ограничим това зло.

Ами ясно е че никой няма да каже.Важно е хората във властта както каза дето са на високо да не са подкупни.От тях започва всичко.
Един ден Любовта казала на Приятелството: - Защо съществуваш Ти, когато мен ме има? А Приятелството отговорило: - За да донеса усмивка там, кадето ти остави само сълзи!!!


http://www.snimka.bg/album.php?album_id=388511
Потребителски аватар
bogeo
Почетен член
Почетен член
Мнения: 1762
Регистриран: вт ное 11, 2008 11:05
Репутация: 361
пол: Мъж

Re: Корупцията

Мнение от bogeo »

Какво искаш да кажеш?? Ние да си правим нашите дребни далаверки, като това да дадем пари на катаджия за да не ни вземе точките или някоя друга такава, а тези дето ни управляват да си седнат на задниците и да чакат на една заплата. Няма да стане така.
Едно е да искаш
Второ е да можеш
А трето и четвърто
да го направиш
Потребителски аватар
lyubo
Начинаещ
Мнения: 136
Регистриран: пон мар 30, 2009 23:25
Репутация: 20
пол: Мъж
Местоположение: Сливен

Re: Корупцията

Мнение от lyubo »

bogeo написа:Какво искаш да кажеш?? Ние да си правим нашите дребни далаверки, като това да дадем пари на катаджия за да не ни вземе точките или някоя друга такава, а тези дето ни управляват да си седнат на задниците и да чакат на една заплата. Няма да стане така.

Не нищо подобно твърдо съм против всички, но трябва да се почне от там според мен.А иначе за катаджиите, ще ти кажа че съм много против.Ще ти кажа един случай на гадна корупция. На 24.12.2008 претърпях ПТП, другия беше виновен но нали е връзкар веднага пристигнаха разни лимузини, и броиха парите кеш на полицаите и познай кой изкараха виновен.Естествено че мен.Преди месец ме спряха за превишена скорост (виновен съм си няма какво да споря) и думите на полицая бяха "Какво правим- пишем ли" извинявай това не е държава, не се наядоха.Сега чакам другия месец да ми вземат книжката за 1 месец и да си платя глобата.
Един ден Любовта казала на Приятелството: - Защо съществуваш Ти, когато мен ме има? А Приятелството отговорило: - За да донеса усмивка там, кадето ти остави само сълзи!!!


http://www.snimka.bg/album.php?album_id=388511
Потребителски аватар
bogeo
Почетен член
Почетен член
Мнения: 1762
Регистриран: вт ное 11, 2008 11:05
Репутация: 361
пол: Мъж

Re: Корупцията

Мнение от bogeo »

Всичко е така. Наистина всеки си иска. А иначе за връзкар не съм сигурен дали е точно така, но сигурно е било другото. Поговорката за кое как и с какво и с колко се купува. Просто мразя думата "връзкар" понеже е едно стандартно скриване зад нея, когато нещо не се получава и друг ни е победил, прекарал, прецакал. Много лесно се оправдаваме с тази думичка.
Едно е да искаш
Второ е да можеш
А трето и четвърто
да го направиш
Потребителски аватар
lyubo
Начинаещ
Мнения: 136
Регистриран: пон мар 30, 2009 23:25
Репутация: 20
пол: Мъж
Местоположение: Сливен

Re: Корупцията

Мнение от lyubo »

Да иска и който му даде взима, независимо кой е крив и кой е прав.Ами да ти кажа аз не се оправдавам, изведнъж (допреди да дойдат лъскавите каляски) как можаха да се изгубят записите на камерите от бензиностанцията в моя случай, а не само в моя но и в много други.
Един ден Любовта казала на Приятелството: - Защо съществуваш Ти, когато мен ме има? А Приятелството отговорило: - За да донеса усмивка там, кадето ти остави само сълзи!!!


http://www.snimka.bg/album.php?album_id=388511
Потребителски аватар
bogeo
Почетен член
Почетен член
Мнения: 1762
Регистриран: вт ное 11, 2008 11:05
Репутация: 361
пол: Мъж

Re: Корупцията

Мнение от bogeo »

Така де пари и ако не става с пари нали става с много пари. Та многото пари и в САЩ също трият записи и какво ли не. Разликата е в количеството което е необходимо тук и там.
Едно е да искаш
Второ е да можеш
А трето и четвърто
да го направиш
Потребителски аватар
lyubo
Начинаещ
Мнения: 136
Регистриран: пон мар 30, 2009 23:25
Репутация: 20
пол: Мъж
Местоположение: Сливен

Re: Корупцията

Мнение от lyubo »

Така е за жалост. Да се надяваме може бавно но да се намали.
Един ден Любовта казала на Приятелството: - Защо съществуваш Ти, когато мен ме има? А Приятелството отговорило: - За да донеса усмивка там, кадето ти остави само сълзи!!!


http://www.snimka.bg/album.php?album_id=388511
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Анкети”