Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Има ли извънземен живот?

Барометър на общественото мнение :) .

Има ли извънземен живот :?:

Има
61
90%
Няма
7
10%
 
Общо гласове: 68

Потребителски аватар
Ми_ми
Адвокат на Дявола
Адвокат на Дявола
Мнения: 19479
Регистриран: чет авг 23, 2007 12:21
Репутация: 6801
пол: Жена
Местоположение: на Земята

Re: Има ли извънземен живот?

Мнение от Ми_ми »

Stoiedno написа:Наистина е наивно да смятаме че сме единствената разумна форма. Обаче, ако има цивилизация способна да преминава междузвездните разстояния, те ще се занимават с нас колкото слона се занимава с мравките като отива да пие вода. Та всичките приказки за "срещи" с извън земни някак си ми понамирисват. Как веднъж не се появиха около институт, лаборатория или някакъв официален източник на информация? Имаше една статистика, че подозрително много "срещи" се рапортуват през почивните дни, след посещения в барове или други подобни места. Не страдаме ли от комплекси за собствената си значимост, като си мислим, че извън земните са дошли тука специално да се занимават с нас?
:toothy10: хахаха, изключително си прав, а това за статистиката ме просълзи от смях, ми точно така си е :toothy10:
Прочетено: 2422 пъти

" Заговори, че да те видя." - Сократ

Des
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1313
Регистриран: пет окт 31, 2008 15:14
Репутация: 72
пол: Жена
Местоположение: на разходка по света

Re: Има ли извънземен живот?

Мнение от Des »

Череп на извънземен в Родопите
През 2001 година Роман Генчев намерен в Родопите, в района на Златоград, череп с неустановен и до момента произход. Анторополозите от БАН вдигат ръце. Незнанието довежда до извода, че черепът е на извънземен. През 2003 година идентичен череп бива намерен отново в Родопите, този път в района на Асеновград. На мястото има следи от посещение на НЛО.
Откривателят на втория череп е Ценко Симеонов - 37-годишен, живее и работи в Асеновград. Ценко е роден през 1966 година в Лъки, Смолянско. Има полувисше образование, специалност "Електрически машини и апарати". В периода 1989-1999 година живее и работи в Добрич, но след това се връща отново в Асеновград.

Имах възможността да проведа кратко събеседване с Ценко, през време на което, естествено, му зададох и редица въпроси, свързани с черепа. Също така направих и снимките, които виждате в статията. Друга част от информацията в тази статия е от книгата "Извънземни в Родопите", която той и Валентин Хаджимитов издават през 2004 година, в опит да обобщят информацията за двата черепа и да представят своята гледна точка по въпроса.

Ценко се интересува от дълго време от свръхсензитивни възприятия, пътувания извън тялото и сам е имал опитности в тази насока. "Първите си ясновидски сънища получих на 9-10год. възраст. Сънувах как се движа в много странни спирали в пространството. Сънувах неща, които след време се сбъдваха. Това са първите спомени за нещо странно в мен." Астралните опитности и интересът му към езотериката го подтикват да установи контакт с Роман Генчев, когато той идва в Асеновград.

Около година и половина по-късно изневиделица се появява втория череп. Историята около намирането му е съвсем обикновена. Въпросният ден Ценко решава да се изкачи на хълма, върху който е построен параклисът "Св. Димитър". Времето е подходящо. От дома на Ценко до параклиса разстоянието се изминава за около час от добре трениран катерач като него. Това е място, кодето той е бил многократно - усамотено, подходящо за медитации. Под него се разстила целият Асеновград, открива се прекрасна гледка към долината на река Чая и склоновете на величествените Родопи. Около дванадесет часа на обяд, подходящо екипиран, той поема по най-кратката и стръмна пътека от подножието на хълма до параклиса. Тя извива между скалите в подножието на хълма и се спуска в обрасло с храсти и гора дере. Без да разбере как, Ценко поема по друга пътека, която води не към параклиса, а към съседния югозападен хълм.

Той разбира това едва когато излиза от гората и започва да изкачва стръмния каменист склон. Осъзнал, че се заблудил, той все пак решава да продължи катеренето. Върхът е отрупан с камъни. Той се извисява над параклиса и оттук гледката е още по-величествена. Денят е хубав, Ценко няма за къде да бърза и прекарва там шест-седем часа в медитация, любувайки се на прекрасната гледка. Решава да се върне, когато слънцето се спуска зад сколоновете и започва да се свечерява. По обратния път на пътеката, която води към гората, Ценко се спъва и рита някакъв предмет. В тъмнината той не може да различи какво е това, но когато го взема в ръце разбира, че това череп, подобен на Златоградския. Оглежда мястото. Наоколо няма останки от скелет или тяло. Носейки със себе си странната находка, той се спуска по пътеката към града. Следващите няколко Ценко съобщава и показва странния череп на съседи, познати и приятели и, разбира се, на хората от асеновградското езотерично общество.

Черепът се оказва почти идентичен с този от Златоград. Разликата е единствено в размера на костните образувания.

Известно време след това при повторни качвания на хълма Ценко намира отломки, които също е трудно да бъдат причислени към срещаните в природата на Земята. Те са безформени назъбени парчета с големина от орех до ябълка. Някои от парчетата са много леки, други видимо приличат на метал, неизвестно какъв. Нащърбените краища и порестата струкутра на късовете и разтопената шлака говорят, че са били подложени на висока температура, вероятно няколко хиляди градуса. Въпросът отново опира до изследване в специализирани лаборатори. Важно е да се определи химическият състав, структурата, температурата на топене и други параметри, които могат да дадат някакво обяснение на обгорелите късове.

Междувременно Ценко се подлага на хипнотичен сеанс при д-р. Величков, под погледа на камерата на Емил Доцов. Разговорът е много интересен, изненадва самият д-р. Величков и ведин момент го сварва неподготвен, но напълно потвърждава разказът на Ценко за откриването на черепа. Целия сеанс е предаден в книгата "Извънземни в Родопите".

Черепът, естествено, започва да обикаля различни учени. Повечето от тях излизат със становища по въпроса, някои се отказват, от страх за репутацията си. Мнения изказват старши научен сътрудник д-р. Цено Петров, завеждащ отдел "Гръбначни животни" в Природонаучен музей - Пловдив, Димитър Ковачев, уредник на Палеонтологическия музей гр. Асеновград и доцент-доктор Даниело Пешев, завеждащ сектор "Гръбначни животни" в катедра "Зоология и антропология" към Биологиячния факултет на Софийския университет. Правят се рентгенови снимки на черепа, с техния анализ се заема проф. д-р. Ангел Томов, специалист по рентгенология. Мнението на всички тези специалисти е единодушно в това, че те нямат мнение за произхода на черепа. Никой от тях не е успял да оприличи намереният от Ценко Симеонов череп като череп или част от череп на познато съвременно животно или палеонтологична находка.

Ето какво казва самият Ценко, след като вече толкова експерти са се изказали по въпроса за черепа, а всеки момент се очаква да излязат резултатите от пълните лабораторни изследвания на черепа:"След всички мнения на специалистите относно произхода на черепа аз няма какво да кажа. За мен вече не е толкова важно какво точно е този череп. По-важно е, че след него се появи кръг от стопени камъни, които явно са от кацането на летателен апарат. След това имах посещение от извънземни и 25-метрова летяща чиния. След това бях с тях на техния апарат, на техния кораб. Това са неща, които не могат да бъдат пренебрегнати. Дори и този череп да е просто един символ, чрез който са провокирани всички останали събития, ние трябва да сме благодарни за това режисирано (от висша сила) стечение на обстоятелствата, независимо от това какво ще покажат окончателните изследвания на тази костна структура".След разговора ми с Ценко останах с впечатлението, че медийният интерес го е изтощил и вече не му се говори особено много за черепа. За него са по-важни другите преживявания, малка част от които описва в книгата си, друга част от които сподели с мен по време на интервюто. Като цяло е спокоен и уравновесен човек, рядко срещам такива хора в днешния забързан и изпълнен със стрес живот, донякъде му завиждам за което




Та ето и ние си имаме извънземни. :lol: ;) а иначе и аз съм на мнение, че в тази огромна галактика не може да сме сами.
Да се веселим, наш е деня...после ще станем пепел, сянка....мъгла!
Автентичната тъпота всеки път надминава изкуственя интелект !!
Потребителски аватар
sko4
Я елате пиленца при батко...
Я елате пиленца при батко...
Мнения: 9413
Регистриран: съб май 19, 2007 15:14
Репутация: 2744
пол: Мъж
Местоположение: ХС

Re: Има ли извънземен живот?

Мнение от sko4 »

Прекалено много манипулации от страна на журналистите.Те просто са едни търговци на информация.
Та за този череп.Стара и доста раздухвана история.Чел съм някъде , че в някои племена нарочно са връзвали главата на новороденото по такъв начин , че да се получи неестествена форма на черепа.Целта им е била да изглеждат като богонамазани.Както и в някои племена жените си слагат много обръчи/гривни около врата си и така шията им се удължава неестествено.
Дали този череп не е продукт на нещо подобно или пък просто череп на човешко същество с уродлив череп.
Старостта не е порок , порок е глупостта !
Потребителски аватар
dark_angel
VIP
VIP
Мнения: 10308
Регистриран: нед ное 02, 2008 14:05
Репутация: 749
пол: Жена

Re: Има ли извънземен живот?

Мнение от dark_angel »

Според мен има , би било твърде невероятно в тази необятна Вселена , в която Земята е само едно петънце , да сме само ние. Технологиите са напреднали , но не достатъчно, за да обиколят цялатя Вселена. Има време...ама нас няма да ни има да видим извънземните
  Of all the things I've lost, I miss my mind the most  
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19052
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36477
пол: Мъж

Re: Има ли извънземен живот?

Мнение от Zeroadhesion »

dark_angel написа:Има време...ама нас няма да ни има да видим извънземните
Според мен нищо не може да се каже със сигурност.
Потребителски аватар
dark_angel
VIP
VIP
Мнения: 10308
Регистриран: нед ное 02, 2008 14:05
Репутация: 749
пол: Жена

Re: Има ли извънземен живот?

Мнение от dark_angel »

Мое " предсказание " :lol:
  Of all the things I've lost, I miss my mind the most  
Потребителски аватар
sko4
Я елате пиленца при батко...
Я елате пиленца при батко...
Мнения: 9413
Регистриран: съб май 19, 2007 15:14
Репутация: 2744
пол: Мъж
Местоположение: ХС

Re: Има ли извънземен живот?

Мнение от sko4 »

Zeroadhesion написа:
dark_angel написа:Има време...ама нас няма да ни има да видим извънземните
Според мен нищо не може да се каже със сигурност.
Напълно съгласен !
Не се знае , знае ли се !
Старостта не е порок , порок е глупостта !
Потребителски аватар
mirmark
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2969
Регистриран: пон яну 12, 2009 09:24
Репутация: 151
пол: Мъж
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: Има ли извънземен живот?

Мнение от mirmark »

Смятам, че Земята не е изолирано кътче във Всемира. И от толкова други системи все някъде ще има съответната съвкупност от фактори за някаква форма на живот
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Има ли извънземен живот?

Мнение от Mozo »

Точно така :hello1: :hello1: :hello1: .
Изображение
Ivan0v
Машина
Машина
Мнения: 9451
Регистриран: съб дек 15, 2007 17:48
Репутация: 1020
пол: Мъж

Re: Има ли извънземен живот?

Мнение от Ivan0v »

Има, снощи пих кафе у тях.
Нема начин да няма инопланетяни.Толкова много хипергалактики ...
Потребителски аватар
slav4o77
Ентусиаст
Ентусиаст
Мнения: 602
Регистриран: ср ное 19, 2008 20:55
Репутация: 82
пол: Мъж
Местоположение: portugal
Контакти:

Re: Има ли извънземен живот?

Мнение от slav4o77 »

разбира се че има. :съгласен:
Потребителски аватар
sko4
Я елате пиленца при батко...
Я елате пиленца при батко...
Мнения: 9413
Регистриран: съб май 19, 2007 15:14
Репутация: 2744
пол: Мъж
Местоположение: ХС

Re: Има ли извънземен живот?

Мнение от sko4 »

Ivan0v написа:Има, снощи пих кафе у тях.
Нема начин да няма инопланетяни.Толкова много хипергалактики ...
Iwanov , днес се пие виноооо :cheers: никакво кафе, утре кафето. :lol: :lol: :lol:
Старостта не е порок , порок е глупостта !
Потребителски аватар
hrisito
Доктор
Доктор
Мнения: 5645
Регистриран: пон дек 29, 2008 12:02
Репутация: 240
пол: Жена
Местоположение: Brussels

Re: Има ли извънземен живот?

Мнение от hrisito »

mirmark написа:Смятам, че Земята не е изолирано кътче във Всемира. И от толкова други системи все някъде ще има съответната съвкупност от фактори за някаква форма на живот
Относно факторите...мисле,че представата ни за друг живот е доста ограничена...смятаме,че непременно ако съществува друга форма на живот,то тя също като нас се нуждае от кислород,вода и т.н.
Не съм виждала,но съм убедена,че има извънземни!
На сърцето не можеш да заповядаш-то само си сервира вино и отрова, само си пали клада и си гори на нея !
Изображение
Ivan0v
Машина
Машина
Мнения: 9451
Регистриран: съб дек 15, 2007 17:48
Репутация: 1020
пол: Мъж

Re: Има ли извънземен живот?

Мнение от Ivan0v »

sko4 написа:
Ivan0v написа:Има, снощи пих кафе у тях.
Нема начин да няма инопланетяни.Толкова много хипергалактики ...
Iwanov , днес се пие виноооо :cheers: никакво кафе, утре кафето. :lol: :lol: :lol:
Ааа именника да не скача, че на имен ден не се кани, да не дойдем целия форум.
--------------------------------------
Заглавие: Re: Има ли извънземен живот?
МнениеПубликувано на: Днес, , 12:41 pm
--------------------------------------
Виж кога съм писал и какво съм писал.
Ско4 къде е бутилката от именника ?? :lol:
Потребителски аватар
sko4
Я елате пиленца при батко...
Я елате пиленца при батко...
Мнения: 9413
Регистриран: съб май 19, 2007 15:14
Репутация: 2744
пол: Мъж
Местоположение: ХС

Re: Има ли извънземен живот?

Мнение от sko4 »

Ivan0v написа:
sko4 написа:
Ivan0v написа:Има, снощи пих кафе у тях.
Нема начин да няма инопланетяни.Толкова много хипергалактики ...
Iwanov , днес се пие виноооо :cheers: никакво кафе, утре кафето. :lol: :lol: :lol:
Ааа именника да не скача, че на имен ден не се кани, да не дойдем целия форум.
--------------------------------------
Заглавие: Re: Има ли извънземен живот?
МнениеПубликувано на: Днес, , 12:41 pm
--------------------------------------
Виж кога съм писал и какво съм писал.
Ско4 къде е бутилката от именника ?? :lol:
ами тука съм приготвил някои ...
Изображение

Изображение

и малко чуждоземски

Изображение

Изображение

ха наздраве
Старостта не е порок , порок е глупостта !
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Анкети”