Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Машинно гласуване или с бюлетина?

Барометър на общественото мнение :) .

Машинно гласуване или с бюлетина?

1. С машина
11
85%
2. С бюлетина
0
Няма гласове
3. И с двете
1
8%
4. Не мога да преценя
1
8%
 
Общо гласове: 13

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284127
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335173
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Машинно гласуване или с бюлетина?

Мнение от Mozo »

Тоест, за да ти е удобно на теб, си готов ГЕРБ и ДПС, а и не само, да продължат да си правят свинщините и да деформират вота до неузнаваемост. Справка - миналия ми пост :)
Прочетено: 1080 пъти
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20597
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112167
пол: Мъж

Re: Машинно гласуване или с бюлетина?

Мнение от Montoya »

На мен ми е все тая, като отида ще гласувам, ако реша няма, но фактът че сме една от малкото държави в света с машинно гласуване някак си ме кара да се замисля. Май само 6-7 държави ползват машини, в щатите мисля е хибридно, ама там ползват машини от 50 години с перфо ленти.
Като цяло това, гласуването при нас си е меко казано голям булшит. Ние сме 5-6 млн, гласуват 2 - 2,5 млн и не може да се организира като хората. Как ли гласуват 320 млн американци и как ли се оправят с купения вот :???:
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284127
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335173
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Машинно гласуване или с бюлетина?

Мнение от Mozo »

Колкото повече са хората и колкото повече са гласуващите, толкова по-малко значение има купеният вот.
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11098
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40081
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Машинно гласуване или с бюлетина?

Мнение от Валсо »

Mozo написа:
вт мар 28, 2023 13:20
Доста по-сигурно е, защото няма физически достъп и няма и връзка с никаква мрежа. Онзи ден показваха едни резултати от секция в забравих кой град беше - докато е имало бюлетини, гласували за ГЕРБ около 500 души, за ДПС около 400 (не помня точните числа). Когато е било машинното гласуване - десетина гласа за ГЕРБ и ЕДИН за ДПС. Светка ли ти вече лампичката що ореваха орталъка и си искат отново хартиената бюлетина?
Липсата на достъп по мрежата не им пречи да си наемат един "специалист", който след вота да им "оправи" нещата на място. :roll:
Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24803
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115435
пол: Мъж

Re: Машинно гласуване или с бюлетина?

Мнение от шони »

Mozo написа:
ср мар 29, 2023 01:54
Тоест, за да ти е удобно на теб, си готов ГЕРБ и ДПС, а и не само, да продължат да си правят свинщините и да деформират вота до неузнаваемост. Справка - миналия ми пост :)
:roll:
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284127
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335173
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Машинно гласуване или с бюлетина?

Мнение от Mozo »

Е, кой говори сега за конфронтация? Говорим си, обсъждаме си, това не е конфронтация :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11098
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40081
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Машинно гласуване или с бюлетина?

Мнение от Валсо »

Изображение
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5131
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34787
пол: Мъж

Re: Машинно гласуване или с бюлетина?

Мнение от Shaker »

През оная работа ми е вече и не се вълнувам, дали с машинно гласуване или с бюлетина. Докато не се премахнат номерата на бюлетините и не се вкара образователен ценз - ще ходя за гъби. Нямам намерение да гласувам за доказани престъпници, а и без това ние като народ сме помияри или както се казва - "Какъвто е народът, такива са и управниците!"
Nikola_
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 941
Регистриран: вт яну 16, 2018 12:16
Репутация: 7375
пол: Мъж

Re: Машинно гласуване или с бюлетина?

Мнение от Nikola_ »

Ми ходи за гъби. Наистина ли мислиш, че като оставиш неграмотните да ти избират управлението то то ще наложи образователен ценз? Аз не виждам логика. Щом няма логика не може да е вярно.
Потребителски аватар
elementaryos
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2563
Регистриран: пон окт 03, 2016 17:36
Репутация: 15794
пол: Мъж
Местоположение: Банкя

Re: Машинно гласуване или с бюлетина?

Мнение от elementaryos »

Гласуването трябва да се направи задължително според мен. Ако е задължително, купеният вот ще стане малко или много безсмислен. Тогава има по голям шанс да тръгнем в по- добра посока.
П.П. винаги гласувам, независимо от всичко.
Изображение
Nikola_
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 941
Регистриран: вт яну 16, 2018 12:16
Репутация: 7375
пол: Мъж

Re: Машинно гласуване или с бюлетина?

Мнение от Nikola_ »

Гласуването и сега е задължително, но България е страната на неограничените възможности.
Гласуването вече е задължително 2016 bTV Новините
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5131
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34787
пол: Мъж

Re: Машинно гласуване или с бюлетина?

Мнение от Shaker »

Голям праз, че са ме извадили от избирателните списъци. Това с орките и турците е изтъркано от много отдавна. Дали ГЕРБерска или червена бабичка/леличка гласуват - на един акъл са. Дали някой орк или турчин, който не знае и думичка български език - пак все тая.
Имах една колежка инженер с висше образование, тя си е видна ГЕРБерка. Била гласувала за тея, защото ББ бил истински мъж, християнин и щял да ни оправи :усмивка1:
Общото на по-горните, че са с еднакъв акъл. Докато има бабички/лелички, които тичат към Бойко и другите "харизматични" лидери, все едно севернокорейци към Ким Чен Ун - винаги ще си тъпчем на едно място.
Изборите са ни тип Северна Корея - 50 парти, а всички участници са навързани като свински черва в партията майка и крадат с шепи. То няма за кой да гласуваш, когато избираш една и съща организирана престъпна група и то без значение от номера на бюлетината.
Комунистът си е казал 45-та година - "С кръв я взехме тази земя, с кръв ще я дадем".
Аз лично за доказани престъпни организирани групи няма да гласувам :съгласен:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284127
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335173
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Машинно гласуване или с бюлетина?

Мнение от Mozo »

Shaker написа:
пет мар 31, 2023 16:01
Била гласувала за тея, защото ББ бил истински мъж, християнин и щял да ни оправи :усмивка1:
:lol: :lol: :lol:

Не си прав за негласуването. Ако трябва ще отидеш и ще цъкнеш не гласувам за никого PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11098
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40081
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Машинно гласуване или с бюлетина?

Мнение от Валсо »

#-o #-o

Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284127
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335173
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Машинно гласуване или с бюлетина?

Мнение от Mozo »

Мамо :tard: :tard: :tard:
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Анкети”