Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Притеснявате ли се от войната в Украйна и руското нападение?

Барометър на общественото мнение :) .

Притеснявате ли се от войната в Украйна и руското нападение?

1. Да
9
60%
2. Не
4
27%
3. Не ме вълнува
0
Няма гласове
4. Засега съм спокоен
2
13%
 
Общо гласове: 15

Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20597
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112167
пол: Мъж

Re: Притеснявате ли се от войната в Украйна и руското нападение?

Мнение от Montoya »

Ковид и война са две напълно несравними неща. Проблемът основно е, че тази война вдига цените на всичко и е рай за спекулантите. Единственото общо е, че хората през пандемията и сега след нея /между другото май СЗО още не са премахнали определението пандемия/ спряха да мислят, побъркаха се вкъщи и се озлобиха и станаха саможиви.
Поради тези причини преди две седмици смотаняците се редиха на опашки и пълниха нафта в бидони за зеле и цистерни за мляко, поради тези причини вчера се изпотрепаха за стекове олио, дори и почина възрастен човек.
Няма какво да се учудвам, тези хора си хвърлят пенсиите и спестяванията през терасата по желание на някой по телефона.
Интернет голям, приятели всеки има по цял свят, гледайте, четете и мислете. Ти защо имаш зомбивизор и го пускаш!? Махни го, не ти трябва, но въпреки всичко и от там човек може да научи нещо, ако умее да филтрира и размишлява какво му показват. Изтрий фейсбук и спри да четеш писанията на хората около диктаторското държание на Путин. Виж какво правят обикновените и не толкова обикновени руснаци.
Пуси райът, Шарапова и ред други известни и неизвестни обикновени хора.
Не го разбирам това влечение по "онова време" и руското
Прочетено: 2122 пъти
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
fifi_fifito
Дарител
Дарител
Мнения: 3353
Регистриран: пон фев 10, 2014 10:17
Репутация: 18403
пол: Мъж
Местоположение: Търговище

Re: Притеснявате ли се от войната в Украйна и руското нападение?

Мнение от fifi_fifito »

Аз нито съм с руснаците,нито с украинците,нито пък съм против тях. Просто никой не ми обясни, как за украинците има пари,а за българския народ няма,това ми обяснете,че аз не мога да си обясня.
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284145
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335223
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Притеснявате ли се от войната в Украйна и руското нападение?

Мнение от Mozo »

Украинците не са 6 милиона, а няколко хиляди, елементарно е. Плюс това се дават помощи от ЕС специално за целта.
Изображение
Потребителски аватар
fifi_fifito
Дарител
Дарител
Мнения: 3353
Регистриран: пон фев 10, 2014 10:17
Репутация: 18403
пол: Мъж
Местоположение: Търговище

Re: Притеснявате ли се от войната в Украйна и руското нападение?

Мнение от fifi_fifito »

Няма да се обаждам повече.
Само знам, че български деца умират, поради липса на пари за лечение в чужбина, но явно това не ви касае.
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284145
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335223
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Притеснявате ли се от войната в Украйна и руското нападение?

Мнение от Mozo »

Как реши, че не ни касае? Не ми тикай думи в устата PDT_Love_18 PDT_Love_18 PDT_Love_18
Изображение
Nikola_
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 941
Регистриран: вт яну 16, 2018 12:16
Репутация: 7375
пол: Мъж

Re: Притеснявате ли се от войната в Украйна и руското нападение?

Мнение от Nikola_ »

За тези които не знаят собственната си история, но не пият хапчета:

Съветско-българска война

В хода на Втората Яшко-Кишиневска операция в края на август 1944 година съветското командване започва да се подготвя за настъпление в България и на 5 септември Съветският съюз официално обявява война.

Бой при Добрич

Боят при Добрич (известен в българската литература като Добричката епопея) от 5 до 7 септември 1916 г. е сражение от Първата световна война. В него части от III българска армия отблъскват настъплението на румънци и руснаци и с победата си допринасят за освобождението на Южна Добруджа.

На 5 септември българските войски са принудени да водят отбранителни боеве за Добрич, тъй като срещу тях са изпратени многократно превъзхождащи ги руски, румънски и сръбски сили, които са задържани.

На 6 септември атакуващите руски вериги достигат само на 150 – 200 метра от позициите на варненските войски, но са контраатакувани и отблъснати с удар „на нож“. За да подпомогнат варненските войски, части на 6-а дивизия (35-и Врачански полк) нападат левия фланг на настъпващите към Добрич руско-румънски войски и по този начин поемат част от вражеския удар. През нощта две дружини от 35-и полк и артилерийски части са прехвърлени край Добрич в позициите на варненските войски.

В боевете при Добрич от 1 до 7 септември 1916 година българските войски губят 1012 убити

Лагери за принудителен труд в комунистическа България

Червената армия нахлува в България през септември 1944 г. и незабавно, партизаните извършват репресии. В масовите беззакония, продължили няколко месеца след Деветосептемврийския преврат до постепенното им поставяне под контрол от властите със създаването на т.нар. „Народен съд“ в края на годината, са убити или безследно изчезнали според различни оценки между 20 000 и 40 000 души.

В началото на 1945 г. с правителствен указ са създадени Трудово-възпитателно центрове. Решението е одобрено от всички партии в Отечествения фронт, включително онези, чиито членове скоро се озовават в центровете.

През 1990 г. БКП се преименува в Българска социалистическа партия и назначава комитет за проучване на лагерите. Той установява, че между 1944 г. и 1962 г. има приблизително 100 лагера за принудителен труд в страната. Между 1944 г. и 1953 г. около 12 000 мъже и жени минават през тези лагери и допълнителни 5000 между 1956 и 1962 г. Според един свидетел само в Белене има 7000 през 1952 г. Друга оценка е общо 186 000 затворници през този период. Окончателен брой е трудно да се установи.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284145
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335223
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Притеснявате ли се от войната в Украйна и руското нападение?

Мнение от Mozo »

Руснаците са първите, които правят концетрационни лагери, в които вкарват собствения си народ. След това ние им подражаваме успешно :lol: :lol: :lol:
Изображение
Потребителски аватар
kim75
Академик
Академик
Мнения: 7249
Регистриран: чет май 08, 2008 01:35
Репутация: 7715
пол: Жена
Местоположение: Тенерифе

Re: Притеснявате ли се от войната в Украйна и руското нападение?

Мнение от kim75 »

Mozo написа:
нед мар 13, 2022 11:49
Украинците не са 6 милиона, а няколко хиляди, елементарно е. Плюс това се дават помощи от ЕС специално за целта.
Не ти разбирам позицията. Какво общо има бройката и времето? Плащат по 40лв дневни на хотели, за да живеят там бежанци! Сирийците също бяха бежанци, но не спяха по хотели! И нека не съдим кой е интелигентен и кой не. Умно момче си, помисли! Не е ли редно една малка държава като нашата първо да осигури доброто на своите граждани, а след това да се грижи за новопристигналите?! :-k На никой от нас не му се свидят пари, които не дава, но нека не мерим с двоен аршин!
Също фейсбук няма нищо общо с мнението ми. Мислещ човек съм. Обичам да поглеждам нещата от всеки ъгъл, не само едната гледна точка. Чета и слушам руски сайтове, украински също /те що ли говорят на руски?!/. Наблюдавам и какво става по западните и по българските медии. Пропагандата срещу Путин и Русия е плашеща! Не е редно да се оправдава едно зло с друго, да, но не е и редно за едни да има санкции, за други нищо! А пък и санкциите срещу Русия ще навредят на Европа, не на САЩ! Не ти ли минава през ума, че на някой му изнася да има конфликт и масово народа да е настроен срещу Русия?! :-k И поредното нещо, заради което да сме настроени един срещу друг! Не искам войни! Никой нормален човек не ги иска! Почети, обаче, малко повече и разбери защо всъщност Путин се намеси в Украйна. Имам познати украинци, чиито роднини са по мазетата в родината си. От тях чух: "Крайно време беше руснаците да се намесят!"
Изображение
This is not the end,my only friend!I hope I´ll see you again!!!
Nikola_
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 941
Регистриран: вт яну 16, 2018 12:16
Репутация: 7375
пол: Мъж

Re: Притеснявате ли се от войната в Украйна и руското нападение?

Мнение от Nikola_ »

А какво да направим? Да затворим границите и да провалим отношенията с EU и nato? Ердоганчо си мечтае за това!
Да ги пуснем, но да ги наврем в лагери които ще платим пак ние? Там ще се маргинализират и след година ще имаме голямо количество нови престъпници.
В Украина има 150 000 българи и тях ли в лагери ще слагаме?
Но майната и на Украина, нека мрът там жени и деца пряко не ни касае, но путин заплашва с ядрено оръжие и се опитва да въвлече Китаи. Стреля с танкове по АЕЦ! Ако започнат да се замерят с ядрени бомби със всички ни е свършено! Как някой мислещ е съгласен с това?
Потребителски аватар
fifi_fifito
Дарител
Дарител
Мнения: 3353
Регистриран: пон фев 10, 2014 10:17
Репутация: 18403
пол: Мъж
Местоположение: Търговище

Re: Притеснявате ли се от войната в Украйна и руското нападение?

Мнение от fifi_fifito »

Nikola_ написа:
вт мар 15, 2022 08:32
Не ме споменавай,да не ставам груб,казах че няма да се обаждам за нищо в този форум.
Изображение
Nikola_
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 941
Регистриран: вт яну 16, 2018 12:16
Репутация: 7375
пол: Мъж

Re: Притеснявате ли се от войната в Украйна и руското нападение?

Мнение от Nikola_ »

fifi_fifito
Потребителски аватар
fifi_fifito
Дарител
Дарител
Мнения: 3353
Регистриран: пон фев 10, 2014 10:17
Репутация: 18403
пол: Мъж
Местоположение: Търговище

Re: Притеснявате ли се от войната в Украйна и руското нападение?

Мнение от fifi_fifito »

Nikola_ написа:
вт мар 15, 2022 19:31
fifi_fifito
:баси якото: :баси якото: :баси якото:
Изображение
Nikola_
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 941
Регистриран: вт яну 16, 2018 12:16
Репутация: 7375
пол: Мъж

Re: Притеснявате ли се от войната в Украйна и руското нападение?

Мнение от Nikola_ »

fifi_fifito
Потребителски аватар
fifi_fifito
Дарител
Дарител
Мнения: 3353
Регистриран: пон фев 10, 2014 10:17
Репутация: 18403
пол: Мъж
Местоположение: Търговище

Re: Притеснявате ли се от войната в Украйна и руското нападение?

Мнение от fifi_fifito »

Nikola_ написа:
вт мар 15, 2022 19:51
fifi_fifito
Офтопик:
Смени си дилара.
Изображение
Nikola_
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 941
Регистриран: вт яну 16, 2018 12:16
Репутация: 7375
пол: Мъж

Re: Притеснявате ли се от войната в Украйна и руското нападение?

Мнение от Nikola_ »

fifi_fifito
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Анкети”