Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Смятате ли, че има нужда от предсрочни избори?

Барометър на общественото мнение :) .

Смятате ли, че има нужда от предсрочни избори?

1. Да
8
42%
2. Не
9
47%
3. Не мога да преценя
2
11%
 
Общо гласове: 19

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284021
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334853
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Смятате ли, че има нужда от предсрочни избори?

Мнение от Mozo »

Nikola_ написа:
ср авг 05, 2020 21:13
Цар си да извърташ нещата. Отговорил съм съвсем ясно защо искам съдбата на Белгия с предсрочни избори.
Nikola_ написа:
ср авг 05, 2020 13:51

Обяснявам според нивото:
Избори проведени от герб означават сигуна победа за същите.
На което аз също съм ти отговорил, че никак не си прав. По тази логика някой хване ли власта, повече никой друг не можеда спечели избори, което е дълбоко невярно освен при тоталитарните режими. Щом оставиха Радев с купената кампания да спечели, това показва достатъчно. Иначе нямаше да има градове и на БСП, при които всъщност също отидоха доста милиони под формата на средства за подопечните им общини и въобще не бяха неглижирани, а напротив, бяха третирани като свои.
Прочетено: 2301 пъти
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20597
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112167
пол: Мъж

Re: Смятате ли, че има нужда от предсрочни избори?

Мнение от Montoya »

Nikola_ написа:
ср авг 05, 2020 08:59
Кога ще си размърдате мозъчетата. 40-50 000 000 за избори щели да дадът. Мутрата даде 75 000 000 на събирачите на кредити по време на пандемия. Гешев си купи два джипа за 400 000. Дупката във варна 30-40 000 000. Мутрите откраднаха десетки милиарди, за това нищо, но 40-50 000 000 са голям проблем. Колко милиона са 30% увеличение на ДА? А на лекарита 1000 лева и то само на избрани.
ЕИ, държавата ни се разпада, не го ли разбирате?
Мърдаме ги мозъчетата ежедневно да ти кажа. И именно щото ги мърдаме, не се опитваме да налагаме мнението си и уважаваме мнението на другите.
За мен, предсрочните избори при липса на всякаква ясна алтернатива за след тях си е разсипия. Протестиращите, за какво протестират? И на трите блокирани кръстовища, ако ги питаш, каква е алтернативата, сигурен съм че и те не знаят. Няма лошо обаче, всеки има право на протест и на глас. Аз утре трябваше да отида до 4-ти километър от Надежда 1, най пряк и лесен път е именно по жълтите павета и орлов мост. Обаче са блокирани, аз ще се съобразя и ще заобикола около 30 км за да си свърша работата, а няма да мина с газ през палатките, щото съм солидарен и уважавам чуждото мнение.
Не твърдя, че Боко е манна небесна, ама пак питам, коя е алтернативата, ако речем утре той кандиса и даде оставка?
Радев ли? Великото генерал спечелил нещо благодарение на подкупи от Курнелия!? Президент, обединител на нацията излиза отвън и раздава квалификации на ляво и на дясно като месия, какъвто не е.
Та, мърдаме си мозъчетата и от толкова мърдане, алтернатива не виждам. Ако искаш си свободен да ми отвориш очите за сценария "Бойко и правителството подават оставка и идва служебно правителство и нови избори"
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12952
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61780
пол: Жена
Контакти:

Re: Смятате ли, че има нужда от предсрочни избори?

Мнение от Mouse »

Mozo написа:
ср авг 05, 2020 20:47
Логиката е да не са турци и комунисти, които всеки път фалират държавата. За разлика от кряскачите някои имат мозък в главите си и мислят в перспектива.
А ГЕРБ какви са? Бивши комунисти. Нали любимия ББ служеше за охрана на Тато! Всички са яйца от люпилото останало от соца. Няма истинска дясна партия. Няма демокрация. От къде се пръкна Бойко? Я се поразрови малко.
шони написа:
ср авг 05, 2020 21:25
Вижте сега момци, понякога се случва да правим избор между две злини. Всеки разумен би избрал по- малката. Предвид обективните обстоятелства, предсрочни избори или служебно правителство, съставено от русофила Радев е възможно най- лошия политически сценарий.
Ако по-малката беда е ГЕРБ, еваларката ти правя Шони.
Все ви се чудя - умни, интеригентни, начетени хора сте всички, а понякога разсъждавате като пет годишни: "Тоя не ми дава неготе играчки значи ще го набия с пръчка".
Не ни трябва нито ГЕРБ, нито БСП, нито ДПС или разни патриоти и демократични Българиии, не ни трябват ни червени, ни зелени, ни сини, ни оранжеви на жълти точики. Трябва нова, принципно основна нова политическа система, която НЕ може да бъде създадена от никоя от съществуващите на политическата сцена. Трябва нова кръв. Израждаме се като едновремешното "висша общество" дето са се размножавали по между си. Сега сме абсолютно същото.
БСП не са опозиция. Просто поогладняха и искат кокала от ГЕРБ. Они не го пускат и се позовават на съюза с коалиционите си партнори, демек на оня дета правеше проверки по морето и другия - пакетажа от Била :evil4:
Спор може да има когато има основа за него. Кагато има две, максимум три сили.
Пак ви напомняма една всеизвестна истина. В САЩ, във всеки по голям град има китайски квартал, но да сте чули за китайска партия? Не и няма да чуете. Хората от векове имат двупартийна система, а ние имам стадо от партии. Ха, избирайте си. Пък после кажете и на мен :evil4: :evil4:

ПП. Подрепям Монти за:
За мен, предсрочните избори при липса на всякаква ясна алтернатива за след тях си е разсипия.

Те тоя по едно време го уважавах, но след вдгането на юмрук и тук съм съгласна с Монти.
Радев ли? Великото генерал спечелил нещо благодарение на подкупи от Курнелия!? Президент, обединител на нацията излиза отвън и раздава квалификации на ляво и на дясно като месия, какъвто не е.
Служебното правителство ще е нещо като нямам пари да си купя нов ауспух и само заварявам стария :mrgreen:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284021
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334853
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Смятате ли, че има нужда от предсрочни избори?

Мнение от Mozo »

Mouse написа:
ср авг 05, 2020 22:53
Mozo написа:
ср авг 05, 2020 20:47
Логиката е да не са турци и комунисти, които всеки път фалират държавата. За разлика от кряскачите някои имат мозък в главите си и мислят в перспектива.
А ГЕРБ какви са? Бивши комунисти. Нали любимия ББ служеше за охрана на Тато! Всички са яйца от люпилото останало от соца. Няма истинска дясна партия. Няма демокрация. От къде се пръкна Бойко? Я се поразрови малко.
Няма какво да ровя. Това, че Бойко е бил комунист, не прави всички в ГЕРБ такива. Това едно. Второ, БСП два пъти фалират държавата, вземи се поразрови малко. Преди това БКП още веднъж. Да не говорим, че БСП си викат столетницата, което е пряко признание за оприличаване с БКП. За подобни няма да гласувам никога.
Mouse написа:
ср авг 05, 2020 22:53
Ако по-малката беда е ГЕРБ, еваларката ти правя Шони.
Все ви се чудя - умни, интеригентни, начетени хора сте всички, а понякога разсъждавате като пет годишни: "Тоя не ми дава неготе играчки значи ще го набия с пръчка".
Не ни трябва нито ГЕРБ, нито БСП, нито ДПС или разни патриоти и демократични Българиии, не ни трябват ни червени, ни зелени, ни сини, ни оранжеви на жълти точики. Трябва нова, принципно основна нова политическа система, която НЕ може да бъде създадена от никоя от съществуващите на политическата сцена. Трябва нова кръв. Израждаме се като едновремешното "висша общество" дето са се размножавали по между си. Сега сме абсолютно същото.
БСП не са опозиция. Просто поогладняха и искат кокала от ГЕРБ. Они не го пускат и се позовават на съюза с коалиционите си партнори, демек на оня дета правеше проверки по морето и другия - пакетажа от Била :evil4:
Спор може да има когато има основа за него. Кагато има две, максимум три сили.
Пак ви напомняма една всеизвестна истина. В САЩ, във всеки по голям град има китайски квартал, но да сте чули за китайска партия? Не и няма да чуете. Хората от векове имат двупартийна система, а ние имам стадо от партии. Ха, избирайте си. Пък после кажете и на мен :evil4: :evil4:
Ние знаем, че си по анархията, но държава в анархистичен модел не може да просъществува и това е доказано. Измислѝ я ти тая нова система, за която никой не я е чувал и милион години не се е сетил за нея. Пък ние дотогава ще си гласуваме за по-малкото зло...
Изображение
Nikola_
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 941
Регистриран: вт яну 16, 2018 12:16
Репутация: 7375
пол: Мъж

Re: Смятате ли, че има нужда от предсрочни избори?

Мнение от Nikola_ »

Montoya написа:
ср авг 05, 2020 22:47

Мърдаме ги мозъчетата ежедневно да ти кажа. И именно щото ги мърдаме, не се опитваме да налагаме мнението си и уважаваме мнението на другите.
За мен, предсрочните избори при липса на всякаква ясна алтернатива за след тях си е разсипия. Протестиращите, за какво протестират? И на трите блокирани кръстовища, ако ги питаш, каква е алтернативата, сигурен съм че и те не знаят. Няма лошо обаче, всеки има право на протест и на глас. Аз утре трябваше да отида до 4-ти километър от Надежда 1, най пряк и лесен път е именно по жълтите павета и орлов мост. Обаче са блокирани, аз ще се съобразя и ще заобикола около 30 км за да си свърша работата, а няма да мина с газ през палатките, щото съм солидарен и уважавам чуждото мнение.
Не твърдя, че Боко е манна небесна, ама пак питам, коя е алтернативата, ако речем утре той кандиса и даде оставка?
Радев ли? Великото генерал спечелил нещо благодарение на подкупи от Курнелия!? Президент, обединител на нацията излиза отвън и раздава квалификации на ляво и на дясно като месия, какъвто не е.
Та, мърдаме си мозъчетата и от толкова мърдане, алтернатива не виждам. Ако искаш си свободен да ми отвориш очите за сценария "Бойко и правителството подават оставка и идва служебно правителство и нови избори"
Аз нямам инструмент да ви налагам мнение, освен това нямам спомен да съм казвал какво е моето. Не е това целта ми.
Да преминем към забавната част.
Алтернатива, нямало алтернатива? На кое няма алтернатива? На човека с нощното шкафче ли? На простака от записите ли? На БКП ДС СИК? На дeлтa гapд?
Е има алтернатива! Черепа, Шиши, Митьо очите, Баретата, Галеви и още много алтернативи има.
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6341
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33104
пол: Мъж

Re: Смятате ли, че има нужда от предсрочни избори?

Мнение от beggginer »

Nikola_ написа:
чет авг 06, 2020 07:52
Алтернатива, нямало алтернатива? На кое няма алтернатива? На човека с нощното шкафче ли? На простака от записите ли? На БКП ДС СИК? На дeлтa гapд?
Е има алтернатива! Черепа, Шиши, Митьо очите, Баретата, Галеви и още много алтернативи има.
Това не е алтернатива, тия са взаимно-заменящи се. :lol:
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12952
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61780
пол: Жена
Контакти:

Re: Смятате ли, че има нужда от предсрочни избори?

Мнение от Mouse »

Mozo написа:
чет авг 06, 2020 00:07
Ние знаем, че си по анархията, но държава в анархистичен модел не може да просъществува и това е доказано. Измислѝ я ти тая нова система, за която никой не я е чувал и милион години не се е сетил за нея. Пък ние дотогава ще си гласуваме за по-малкото зло...
Че защо да я измислям? Тя е измислена отдавна от белите държави ако се загледаш малко по на север. Дания например и брой депутати и министри на брой от населението. Дори Литва и Естония са по-добре от нас. В Нидерландия депутатите са по-малко от нашите. Не съм се ровила, но разните му там политолози, ако те се разровят, ще намерят доста добри политически системи, които работят перфектно и народът, икономиката, здравеопазване, култура, образование и др. др. др. > цялата държава процъФтява, не от ЕС и магистрали :evil4: В коя държава ако премиерът нарече народа "тулуп" или "лош мат`риал" ще остане на власт? В коя държава ако се докаже само 10% корупция на високо държавно ниво и лично "усвояване" на средства ще търпят това? Пет века турци, после век и нещо суверенна държава, сега половин и повече век мутренска държава - баси търпеливия народ сме и това ни е "по-доброто"! Така ще бъдем окато се задоволяваме с "по-малкото зло"!
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284021
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334853
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Смятате ли, че има нужда от предсрочни избори?

Мнение от Mozo »

Ама ги нашляпа едни... Всички тези страни, които изреди са с познати системи, просто са различни разновидности. Това не е "новата система", която бленуваш. Намаляването на броя на депутатите си е отново демокрация, без никакви принципни промени. И как според теб ще помогне на България намаляването на 50 депутата? Аз мога да ти отговаря - никак.

10% откраднати пари от ЕС? Това и от Олаф не го знаят, но ти явно имаш повече инфо от тях. Мислиш ли, че щяха да ни дават пари, ако така поголовно се крадеше, както всеки разправя, но никой не е видял?
Изображение
Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24788
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115355
пол: Мъж

Re: Смятате ли, че има нужда от предсрочни избори?

Мнение от шони »

В мненията на Мишлето има голяма доза анархизъм. Зрели хора сме, нека бъдем конструктивни. Плакати от сорта "всички са масакари!", "Долу всички!" , а на въпроса какво следва, вдигат рамене. Ей затова написах за по- малката злина. Съшито е с бели конци, а именно: Радев си отмъщава за показната акция на гл. прокурор в президентството и всичко това съвпада с подстрекателствата на бизнесмена Божков.
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6341
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33104
пол: Мъж

Re: Смятате ли, че има нужда от предсрочни избори?

Мнение от beggginer »

Mozo написа:
чет авг 06, 2020 10:24
10% откраднати пари от ЕС? Това и от Олаф не го знаят, но ти явно имаш повече инфо от тях. Мислиш ли, че щяха да ни дават пари, ако така поголовно се крадеше, както всеки разправя, но никой не е видял?
Тенденциозно мнение. Много повече от 10 процента са. :idea:
Или ще кажеш, че УСВОЯВАНЕТО не е кражба? То не бяха земеделски програми, пасища по скалите, паркове и алеи и да не забравяме нискокачествено изграждане на инфраструктура, на цената на космическа станция.
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284021
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334853
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Смятате ли, че има нужда от предсрочни избори?

Мнение от Mozo »

Измамници винаги има и бенефициентите, които лъжат са си хора от народа, та не виждам каква е връзката с което и да било правителство. Иначе за калпавата инфраструктура е така, но там вече не знам чия е вината. Дават се всички необходими средства, но надолу по веригата започват далаверите като спечилият търга наема друга фирма на по-ниска цена, която вече не отговаря на никакви условия.
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12952
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61780
пол: Жена
Контакти:

Re: Смятате ли, че има нужда от предсрочни избори?

Мнение от Mouse »

шони написа:
пет авг 07, 2020 07:50
В мненията на Мишлето има голяма доза анархизъм. Зрели хора сме, нека бъдем конструктивни.
Никога не съм го отричала Шони :evil3: Смятам се зрял и отговорен човек. До колко изказванията ми са конструктивни е тема за друг разговор.
Mozo написа:
чет авг 06, 2020 10:24
10% откраднати пари от ЕС? Това и от Олаф не го знаят, но ти явно имаш повече инфо от тях. Мислиш ли, че щяха да ни дават пари, ако така поголовно се крадеше, както всеки разправя, но никой не е видял?
Ай, нИдей :evil4: :evil4: Кражбите ги знаят чак на Луната, но вие тук не ги виждате. Когато Боко все казва "Аз, Аз" давам, отпускам ... е винаги в едиствено число (щот той от джоба си ги вади тез пари), но когато става дума за кражби - нищичко не вижда човека. Неговите хора не смеят да пръднат без да искат мнението му, ама виждаш ли - той няма нищо общо с директното усвояване на ЕС. Да не споменавам за ремонтите на ремонтите, на ремонтите на все едно и също - в столицата, улици, магистрали. Нали ги инспектира уж, пък после не знаел .... ай сиктир плужека му с плужек лаком и нагъл!.....
И да, прав си. Не се крадят 10%. 90% се крадят, а с 10% се прави нещо си .... :roll:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284021
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334853
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Смятате ли, че има нужда от предсрочни избори?

Мнение от Mozo »

По-горе съм написал опровержение именнона това, което си написала. Не е зле да четеш.
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12952
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61780
пол: Жена
Контакти:

Re: Смятате ли, че има нужда от предсрочни избори?

Мнение от Mouse »

Mozo написа:
пет авг 07, 2020 11:43
По-горе съм написал опровержение именнона това, което си написала. Не е зле да четеш.
Чета! Ти също четеш, но не се опитваш да вникнеш в написаното.
Сега ако ми кажеш, че Боко нищо не знае за "усвоените" средства от магистрали, улици и т.н. - ще си направо за :clap: :clap:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284021
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334853
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Смятате ли, че има нужда от предсрочни избори?

Мнение от Mozo »

Някой май не прави разлика между усвояване и кражба. В усвояването няма нищо лошо и колкото по-висок е процентът, толкова по-добре, защото ако не се усвоят, средствата биват загубени. Но това не е като ЕС отпуснали 100 милиона за магистрали, а те били раздадени за пенсии. Тогава се вземат обратно ;)
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Анкети”