Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Одобрявате ли новото законово изискване шофьорска книжка да се издава след завършен Х клас

Барометър на общественото мнение :) .

Одобрявате ли новото законово изискване шофьорска книжка да се издава след завършен Х клас

Да.
11
100%
Не.
0
Няма гласове
Не мога да преценя.
0
Няма гласове
 
Общо гласове: 11

Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24766
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115175
пол: Мъж

Одобрявате ли новото законово изискване шофьорска книжка да се издава след завършен Х клас

Мнение от шони »

Твърдо ДА. Въпреки че това не е панацея. Има хора и с две висшета и не са шофьори.
Прочетено: 1360 пъти
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283773
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334127
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Одобрявате ли новото законово изискване шофьорска книжка да се издава след завършен Х клас

Мнение от Mozo »

Да, въпреки че те и дипломите си купуват...
Изображение
Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24766
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115175
пол: Мъж

Re: Одобрявате ли новото законово изискване шофьорска книжка да се издава след завършен Х клас

Мнение от шони »

Да бе, щом и дипломи за лекари почнаха да си купуват... Думи неам :sick:
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12941
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61760
пол: Жена
Контакти:

Re: Одобрявате ли новото законово изискване шофьорска книжка да се издава след завършен Х клас

Мнение от Mouse »

Категорично ДА, въпреки че образованието не е определящо дали си читав шофьор или не. Познавам висшисти, от които никога няма да стане шофьор (не са си купили дипломите), също и тираджии със средно. Така че нека имат поне средно, та да сме сигурни, че са прочели и разбрали листовките :lol:
Офтопик:
А тези като мен, дето сме взели книжки преди съществуването на листовките, а последния знак в правилника беше № 36 сме най-добрите ;) И до сега тези сините знаци ги бъркам, а ако трябва да се явя на изпит ще гледам шофьорска книжка през варен макарон :toothy10: :toothy10: Да не говорим за очен лекар :toothy10:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24766
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115175
пол: Мъж

Re: Одобрявате ли новото законово изискване шофьорска книжка да се издава след завършен Х клас

Мнение от шони »

Тираджиите, които познавам, до един са със средно. А какви калпазани бяха... Не вярвам да са от дисциплинираните. :хихикам се: :хихикам се: :хихикам се:
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12941
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61760
пол: Жена
Контакти:

Re: Одобрявате ли новото законово изискване шофьорска книжка да се издава след завършен Х клас

Мнение от Mouse »

шони написа:Тираджиите, които познавам, до един са със средно. А какви калпазани бяха... Не вярвам да са от дисциплинираните. :хихикам се: :хихикам се: :хихикам се:
Със средно са, калпазани са ама могат да шофират (по-възрастните). Младите бичат с по 140 и чак виждам зор да ги задмина. От шубе да не кривне, че отнесе опелчето :evil4: :evil4:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Одобрявате ли новото законово изискване шофьорска книжка да се издава след завършен Х клас

Мнение от Tsurugi »

Да!Не може да не си в състояние да си изпишеш името, презимето и фамилията без да допуснеш "завидно" количество грешки, а да имаш претенцията да управляваш МПС по пътищата.Освен това не знам какво ви изби на шофьорлук като контрапункт на виШото, при положение че това е комплексно умение, което не се изчерпва само с въртене на геврека и биене на свинките, а с възможността за разчитане на пътни знаци и маркировка, листовки при изпит, ЗДвП и прочие бумащина.А да не говорим за модерните системи за управление в един съвременен автомобил, които изискват поне да можеш да четеш и пишеш.Поне това.

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12941
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61760
пол: Жена
Контакти:

Re: Одобрявате ли новото законово изискване шофьорска книжка да се издава след завършен Х клас

Мнение от Mouse »

а с възможността за разчитане на пътни знаци и маркировка, листовки при изпит, ЗДвП и прочие бумащина
А, сега де :lol: Аз като не знам 2/3 от знаците, маркировките ми са спомен, листовка не знам какво значи ....., а помня май позицията на полицая ако няма светофар - пък си карам със "златен" талон от 2010 г. Но средно образовение е задължително - за това сте прави.
Просто от някои хора стават шофьори, от други - не. Тук има значение бързата мисъл, периферното зрение, мигновенните рефлекси .... те не се учат, тях трябва да си ги имаш.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Одобрявате ли новото законово изискване шофьорска книжка да се издава след завършен Х клас

Мнение от Tsurugi »

Ами достатъчно ясно формулирах какво имам предвид и ми се върти в лумбарицата :idea: :arrow: , това че можеш да въртиш геврека не те прави шофьор :evil3: Защо ли :?: , ами защото както казах :idea: :arrow: , това е комплексно умение и не е удачно да се разбива на съставляващите го :evil3: Аз имам професионална книжка, освен това имам изкаран курс по дефанзивно и тактическо шофиране, но това не ме освобождава от задължението ми да съм в състояние да разчитам пътната маркировка, а това няма как да стане, ако сричам и не мога да прочета дори сутрешната преса.Образователният ценз е задължителен и то не само за шофирането, но и за редица други дейности, като например гласуването.И двете са общественоопасни и не е удачно да бъдат практикувани от маргинални елементарни блуждаещи частици, упражняващи правото си на глас като граждани с клечка [-( :evil3: Изображение

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12941
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61760
пол: Жена
Контакти:

Re: Одобрявате ли новото законово изискване шофьорска книжка да се издава след завършен Х клас

Мнение от Mouse »

В 99% съм съгласна с теб Тсу, прав си :съгласен: Но да формулираш, че въртенето на геврека не е шофиране е едностранно. И това не ми пречи да съм шофьор, да съм правила каскади с коли за филми, да съм въртяла оня геврек 6 години като такси, за да се издържам. Дори тогава нямах нарушения, защото ако върнеш от 2010 година 6 години назад (за да ти издадат такъв талон) говори, че не съм правила нарушения от 2004, а тогава бачках като бакшиш с радиостанция.
За това казвам: 1. За образованието съм при кандидатстване за шофьорска книжка и 2. Има хора от който стават шофьори, а други с 5 магистратури да са - никога няма да станат.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Одобрявате ли новото законово изискване шофьорска книжка да се издава след завършен Х клас

Мнение от Tsurugi »

Това че не от всяко дърво става свирка, е 100% вярно :thumbright: Тапията не е гаранция за нищо :idea: :arrow: , пълно е с образовани кретени :evil3: , така наречените полезни идиоти :booty: :evil4: Но по принцип е по-добре да имаш тапия, отколкото да нямаш такава :idea: След толкова години търкане на гащи по чинове и банки, вероятността да завъдиш някоя и друга гънка на билярдната топка, е в пъти по-голяма, отколкото ако не си ги търкал :booty:Изображение :toothy10:

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
NX-01
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 772
Регистриран: вт яну 30, 2018 03:52
Репутация: 2356
пол: Мъж
Местоположение: Старфлийт България

Re: Одобрявате ли новото законово изискване шофьорска книжка да се издава след завършен Х клас

Мнение от NX-01 »

Mouse написа:
шони написа:Тираджиите, които познавам, до един са със средно. А какви калпазани бяха... Не вярвам да са от дисциплинираните. :хихикам се: :хихикам се: :хихикам се:
Със средно са, калпазани са ама могат да шофират (по-възрастните). Младите бичат с по 140 и чак виждам зор да ги задмина. От шубе да не кривне, че отнесе опелчето :evil4: :evil4:
И пак са бавни. Американците имат камиони, които вдигат по толкова, но в мили. :evil4: 225 км/ч, а с ремарке стигат до 120 (190 км/ч). :lol:

Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12941
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61760
пол: Жена
Контакти:

Re: Одобрявате ли новото законово изискване шофьорска книжка да се издава след завършен Х клас

Мнение от Mouse »

NX-01 написа:...И пак са бавни. Американците имат камиони, които вдигат по толкова, но в мили. :evil4: 225 км/ч, а с ремарке стигат до 120 (190 км/ч). :lol: ...
Къде в България има пътища за такива скорости? Като се връщах от морето на места ми стана лошо в колата - такова люлеене падна от онези "вълнички" по магистралите ни. Онези, скъпите магистрали, дето ЕС ни дава парички за гушкане и малко за пътища :evil:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20590
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112137
пол: Мъж

Re: Одобрявате ли новото законово изискване шофьорска книжка да се издава след завършен Х клас

Мнение от Montoya »

Тракия си е екстра Мишле, мини по Хемус, до Ботевград, няма такова подскачане. Въпреки това новите участъци са сравнително добре, ти просто караш лагерна количка и затова се клатиш и подскачаш.
Иначе колите позволяват много. 200 км/ч по старото разбито околовръстно, почти не се усещат в някои автомобили
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12941
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61760
пол: Жена
Контакти:

Re: Одобрявате ли новото законово изискване шофьорска книжка да се издава след завършен Х клас

Мнение от Mouse »

Не разбирам, аз само шофирам :lol: Ама вълнички има, дори на дупки попаднах. По миналото лято минах по Тракия, а се върнах по Хемус. Там имаше само един читав участък останал от онова време. Това лята пак по Тракия - не съм доволна от пътищата. Не са добри. Въпреки че Ахтопол - вилата го взех точно за 4 часа с 2-3 спирания и един път за доливане на бензин > може и по-добре да са при толкова пари потрошени по тях. При 120 люлееше, но след 140 лепваше. Явно съм карала по гребена на върната :toothy10: Не знаех колко е ограничението и 80% от времето карах със 160 смърфито. После се оказа, че ограничението било 130 :booty: :booty: Ама аз с толкова си карах и по татово време. Иначе съм стриктен шофьор, не правя нарушения. Само нещо скороста ми бяга :evil4: :evil4:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Анкети”