Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Подкрепяте ли предложението на гл. прокурор жените да не носят бурки на обществени места?

Барометър на общественото мнение :) .

Подкрепяте ли предложението на главния прокурор жените да не носят бурки на обществени места?

Да, подкрепям.
10
91%
Не, не подкрепям.
1
9%
Не мога да преценя.
0
Няма гласове
 
Общо гласове: 11

Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24766
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115175
пол: Мъж

Подкрепяте ли предложението на гл. прокурор жените да не носят бурки на обществени места?

Мнение от шони »

Да, подкрепям.
Прочетено: 837 пъти
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283810
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334300
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Подкрепяте ли предложението на гл. прокурор жените да не носят бурки на обществени места?

Мнение от Mozo »

С две ръце "за"!
Изображение
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6341
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33104
пол: Мъж

Re: Подкрепяте ли предложението на гл. прокурор жените да не носят бурки на обществени места?

Мнение от beggginer »

Съжалявам, аз съм НЕ тук. Може би средата прави хората и съм станал по-либерален, от колкото е нужно, НО това е идентичност. Би било силно дискриминативно да се принуждават хора да извършват действия, които са в разрез с разбиранията/обичаите/религията им. За мен е несериозно човек на позицията главен прокурор да предлага подобно нарушаване на правата на хората. От всички вярващи в Ислям, терористите (камикадзета, бомбаджии и подобни) са под 1 процент! Останалите са силно вярващи, с леко архаични виждания за света, но същевременно нормални хора, като всеки един от нас.

Ако японски терорист извърши джихад с камера-бомба, ще забраним ли снимките и ходенето на бос крак в жилищни пространства?

Или след Брайвик, да забраним на скандинавците да посещават политически/партийни мероприятия в България?

Най-добрия пример - забрана на българите да проповядват християнска вяра в католическия свят. Или да носят гербове/флагове на обществени места, като строго да се следи да се спазва този закон и всички да бъдат арестувани или глобявани на място!

Замислете се. Страхът предизвиква нетолерантност и неприрязъм. Борете се срещу страха, защото някъде някой изпитва същото към вас.
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283810
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334300
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Подкрепяте ли предложението на гл. прокурор жените да не носят бурки на обществени места?

Мнение от Mozo »

Няма какво да се замислям. На когото не му харесва да си събира партакешите и да си заминава в девети век. Аз да съм толерантен??? И защо, след като те самите са най-нетолерантните същества, които може да срещне човек? Че "бежанците", с цялата си НАГЛОСТ искат да бъде свален кръста от мястото, където са ПРИЮТЕНИ, да спрат да бият камбаните от близката църкава, защото НАКЪРНЯВАЛА тяхното достойнство, да бутат храната, която им дава отчето и да не продължавам, примери има вече стотици. Това са говеда и не подлежат на толерантност. Нямам никакво намерение да прилагам глупавото правило на християнската религия да ме бият, а аз да обръщам другата буза. Няма как да стане! Нямам и намерение да се превръщам в посмешище като оня палячо папата. Крака на бежанци ще ми мие. Религиозен тъпанар!

Дошъл той, уж бяга от ужаса на войната, а в същото време ще ми сваля кръстове и ще се разпорежда дали да бият камбаните в ХРИСТИЯНСКА държава. Толерантност??? Мини утре :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
BURN5
Жител на Wonderful Life
Жител на Wonderful Life
Мнения: 6815
Регистриран: ср юни 25, 2008 18:15
Репутация: 9003
пол: Мъж
Местоположение: СОФИЯ

Re: Подкрепяте ли предложението на гл. прокурор жените да не носят бурки на обществени места?

Мнение от BURN5 »

Никви бурки. Някой може да си налази тъщата.. 8-[
Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24766
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115175
пол: Мъж

Re: Подкрепяте ли предложението на гл. прокурор жените да не носят бурки на обществени места?

Мнение от шони »

Аз пък се опасявах, че въпросът в анкетата е по-скоро риторичен, а тя каква стана... :sick: Да не забравяме, че в някои западноевропейски държави ограничението е вече факт. Без да проверявам, се сещам за Франция и Швейцария, например.
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283810
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334300
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Подкрепяте ли предложението на гл. прокурор жените да не носят бурки на обществени места?

Мнение от Mozo »

Че то дори и в Турция е забранено да ходят с чаршафи на главите в обществени институции. Хайде да не се правим на по големи светци от господ =;
Изображение
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6341
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33104
пол: Мъж

Re: Подкрепяте ли предложението на гл. прокурор жените да не носят бурки на обществени места?

Мнение от beggginer »

Мозо - не ме разбра. От дълбоко човешка гледна точка, различията между хората са насадени. В еволюционен план, животни и хора отричат различните между 'видовете' си и търсят уникалност у себе си. Няма виновни - така сме изтъкани. Разликата при хората е, че може да се борим срещу първичността и инстинктите си. И да спомагаме за това, и да се противим, нищо няма да се промени. Няма да има мир, а противопоставяне - винаги. Ако искаме да сме част от модерно общество, трябва да припознаем това и да си променим разбиранията. Да приемаме хората с индивидуалностите им, без значение от това какъв е цвета на кожата им, какъв език говорят, на кой бог се молят и дали са забулени, или не.

Може би звучи идеалистично. Не съм пацифист, нито хуманитарист, но приемам различията. Осъзнавам, че съм можело да бъда всякакъв - не съм избрал къде ще се родя, с какви принадлежности, с какъв цвят на кожата. Това е психологически скок, който трудно може да се направи в една държава, задушена от вътрешните си проблеми, с цели поколения дребнави, малодушни и подтиснати люде, които кански роптаят срещу всички и всеки. Национализъм не означава да си расист спрямо всички останали. Колкото по-малко сме свързани със собствено създадените си идоли, символи, религии, продукти, толкова по-близко сме до Бога. Има много хубав белгийски филм по темата - The Brand New Testament. Приемете, че не сме част от отбор "България" и няма противопоставяне между нас и останалите "отбори". Не сме по-добри или по-слаби, а животът ни не е спортно съревнование. Живеем заедно - всеки със силните и слаби страни, споделяме едно общо нещо и то е желанието за живот. Араби, азиатци, европейци, африканци. Отидете сред тях. Колкото повече научавате, толкова по-малко ще мразите. Всеки един има едни и същи подбуди.

А за бежанците - вредата от тяхното присъствие в Европа е очевидна. Напълно съгласен съм с масовото мнение, че са истинска напаст, поради ред причини. НО Белгия ще се справи с това безпрецедентно грешно политическо решение, въпреки че се намира в епицентъра на взрива, а България, като периферна пиявица ще обере осколките, предварително спомагайки от своя страна за силата на детонацията.

Белгийците винаги са били добре, видите ли. Невероятно образовани, много силни социално и икономически. Те само ще се усъвършенстват, докато ние деградираме. И да взривят половината им държава, пак ще се вдигнат от прахта. Само за момент погледнете назад в историята на съседната и Германия. Германия, която претърпява тотален крах, разделение и какво ли не. Е, как се живее в Германия днес - питайте гастербайтерите. А сега обратно погледите в нашата паничка. Робско и поклонническо мислене и предателство на националните интереси в цялата ни история. Един мутирал народ с егоистични подбуди и ограничени виждания за света, винаги търсейки идоли, на които да се кланя - османски аги, освободители, СССР (комунизъм), Америка (Демокрация, СДС-та), монарх - Цар (Кобург), Европа - ЕС (Борисов). А си оставаме Ганьовци за останалия свят. Свят, който без съмнение е по-добър от България. Всеобщо признание сред нас. Но ние не може да сме като западната цивилизация, защото сме уникални! Бели, чисти, многознаещи, кадърни, работливи, С БОГАТА ИСТОРИЯ и силно промити мозъци. Няма да допускаме чуждестранни инвестиции, защото помним че сме живели добре във времена на тоталитаризъм и капитализъм. Е да, изкуствено поддържан и финансиран от Русия, но не това помним и не това пише в учебниците по история. А за последиците плащаме ние, а децата ни ще плащат за нашите грешки и така до безкрай.

Е защо не се изкореним от ракообразуванието и не изживеем нормален живот, по западен модел? С по-малко омраза и повече разбиране.

Като бивш краен националист и сегашен български емигрант, въобще не горд от статута си, аз съм взел съдбоносните си решения, когато е трябвало. Но фактите говорят и те са, че днес бидейки толерантен, съм в мир със себе си, докато вчера мразех всичко и биех наред, което за момент не ми доставяше дори капка щастие.
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283810
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334300
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Подкрепяте ли предложението на гл. прокурор жените да не носят бурки на обществени места?

Мнение от Mozo »

Ти също не ме разбра. Не съм никакъв расист и съм достатъчно толерантен. Въобще не ме интересува кой на коя измислица се кланя. Нямам нищо против никого, освен срещу нагли, неблагодарни и отявлено вредни елементи, които НЕ подлежат на превъзпитание и интеграция, защото те така са си избрали или просто нямат капацитета да изберат друго. Няма аз да им бера гайлето, а да стават и да се връщат там, откъдето идват :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Подкрепяте ли предложението на гл. прокурор жените да не носят бурки на обществени места?

Мнение от Nibelung »

Баси яката дрога имате у Евроатлантическо :shock:
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Подкрепяте ли предложението на гл. прокурор жените да не носят бурки на обществени места?

Мнение от Tsurugi »

Да!

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6341
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33104
пол: Мъж

Re: Подкрепяте ли предложението на гл. прокурор жените да не носят бурки на обществени места?

Мнение от beggginer »

Mozo написа:нагли, неблагодарни и отявлено вредни елементи, които НЕ подлежат на превъзпитание и интеграция, защото те така са си избрали или просто нямат капацитета да изберат друго. Няма аз да им бера гайлето, а да стават и да се връщат там, откъдето идват :thumbright:
Е как да ти обясня, че други хора си мислят абсолютно същото за нас.. :lol:

Имах интересен случай, след като написах коментара за равноправието. Група от черни мюсюлмани ме обвини в расизъм на работното ми място. :lol: Въпреки бурята от лайна, до която доведе това и наглостта на въпросните индивиди, предвид колко чувствителна е работата ми, не влязох в спорове и запазих пълно спокойствие. Аргументирах се и всичко беше наред, защото реално не ги третирах по-различно от когото и да е друг на тяхно място. Не е въпрос на професионализъм, а естествено отношение - равен аршин, без предразсъдъци. Е, ако същото се беше случило преди 5 години щях да съм в ареста, вместо да пиша коментари.

Разбирам, че е много удивително за някои, как бял българин може да се слага наравно с всякакви цигани, ислямисти и цветнокожи. Но и вие разберете, че във всяка група има измет. Нашите терористи управляват държавата ни и извършват геноцид спрямо народа ни. И това са хора от същия този народ. Не са присадени или внесени от чужбина. Не са обучени да ни тероризират в някакъв сложен заговор.

Българите обичаме да казваме - "Тези са много зле! Онези са много зле!". А ние сме много добре.. Всичко отвсякъде ни е шест. Огледайте се.
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Подкрепяте ли предложението на гл. прокурор жените да не носят бурки на обществени места?

Мнение от Nibelung »

С втория ти коментар съм напълно съгласен.
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283810
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334300
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Подкрепяте ли предложението на гл. прокурор жените да не носят бурки на обществени места?

Мнение от Mozo »

beggginer написа:
Mozo написа:нагли, неблагодарни и отявлено вредни елементи, които НЕ подлежат на превъзпитание и интеграция, защото те така са си избрали или просто нямат капацитета да изберат друго. Няма аз да им бера гайлето, а да стават и да се връщат там, откъдето идват :thumbright:
Е как да ти обясня, че други хора си мислят абсолютно същото за нас.. :lol:

Имах интересен случай, след като написах коментара за равноправието. Група от черни мюсюлмани ме обвини в расизъм на работното ми място. :lol: Въпреки бурята от лайна, до която доведе това и наглостта на въпросните индивиди, предвид колко чувствителна е работата ми, не влязох в спорове и запазих пълно спокойствие. Аргументирах се и всичко беше наред, защото реално не ги третирах по-различно от когото и да е друг на тяхно място. Не е въпрос на професионализъм, а естествено отношение - равен аршин, без предразсъдъци. Е, ако същото се беше случило преди 5 години щях да съм в ареста, вместо да пиша коментари.

Разбирам, че е много удивително за някои, как бял българин може да се слага наравно с всякакви цигани, ислямисти и цветнокожи. Но и вие разберете, че във всяка група има измет. Нашите терористи управляват държавата ни и извършват геноцид спрямо народа ни. И това са хора от същия този народ. Не са присадени или внесени от чужбина. Не са обучени да ни тероризират в някакъв сложен заговор.

Българите обичаме да казваме - "Тези са много зле! Онези са много зле!". А ние сме много добре.. Всичко отвсякъде ни е шест. Огледайте се.
Те може да си мислят, но ние не сме като тях. Когато българин отиде в мюсюлманска държава, не като бежанец да моли за помощ, а като прост турист, то той се съобразява с техните обичаи и не отива да им казва оня да спре да вие по пет пъти на ден, щото му накърнява достойнството, нали? Напротив, съобразява се. Не сме еднакви, онези са супер наглеци, както и ти сам отбелязваш.
Изображение
Потребителски аватар
Inferlin
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2392
Регистриран: ср май 07, 2014 17:27
Репутация: 9139
пол: Мъж

Re: Подкрепяте ли предложението на гл. прокурор жените да не носят бурки на обществени места?

Мнение от Inferlin »

Поредната мярка тип затваряне на очите, която ще се сочи от едни определени групи тук, че им ограничаваме свободите и ще доведе до опасни реципрочни мерки в други държави. Реално тази мярка, ще влоши нещата, вместо да ги подобри. Има основно правило – забраната не решава проблема, а го задълбочава. Контрола решава проблемите.
А е толкова лесно. Просто се пресича финансирането на въпросните и готово - няма да има нищо, особено бурки (ако ви интересува разучете колко пари получават повечето такива за да ги носят - цял ценоразпис има). Толкова глупави наредби и закони има и толкова ли не може да се измисли нещо умно и хитро, което да пресече всичко това и най-вече финансирането на ислямските училища (за което вече никой не се крие). Нека да не е пряка забрана и да може да се финансира на теория, но да ги удавят в бюрокрация, както нас ни давят, за щяло и нещяло.
Но естествено такава мярка няма да е популярна и затова никой няма да смее да я въведе, а и парите в момента отиват и към такива които трябва не само нищо да не правят, но и да затварят очите...
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Анкети”