Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Вашият десктоп

feed Всичко свързано с Линукс. Новини, проблеми, въпроси.
Десктоп Линукс дистибуции, сървърни Линукс дистрибуции, Линукс дистрибуции с общо предназначение, Linux Mint, Ubuntu, Arch Linux, Mandriva, PCLinuxOS, openSUSE, Fedora, Red Hat Enterprise Linux, CentOS, Suse Linux Enterprise Server, Debian, Cross Linux from Scratch, Slackware, Gentoo. Графични среди, новини, игри, драйвъри, въпроси, десктоп, сървър, браузъри, помощ.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Вашият десктоп

Мнение от Mozo »

Тия неща, които съм писал тук са доработки, които въобще не са предвидени да са там. За подобни настройки и възможности кирливото xfce може само да мечтае ;)
Прочетено: 255861 пъти
Изображение
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Вашият десктоп

Мнение от Nibelung »

дублиран пост
Последна промяна от Nibelung на нед окт 25, 2015 15:09, променено общо 1 път.
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Вашият десктоп

Мнение от Nibelung »

Nibelung написа:
Mozo написа:Тия неща, които съм писал тук са доработки, които въобще не са предвидени да са там. За подобни настройки и възможности кирливото xfce може само да мечтае ;)
Имаш много здраве. Толкова си го погледнал. Както въобще и не пипна Операта, дето ти бях приготвил, и си приказваш наизуст. Аз поне (проявих глупостта и) рових КДЕ-то няколко пъти, преди да го изритам окончателно.
А твоите мазо-КДЕ-доработки на хфце и мате си ги има вградени или стават с 2-3 цъкания. За което можеш да благодариш на екипа на КДЕ, които решиха да подражават на Епъл, Гугъл и МС, и да бягат от духа на Линукс.
Последна промяна от Nibelung на нед окт 25, 2015 15:09, променено общо 1 път.
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Вашият десктоп

Мнение от Mozo »

Има, дръжки. Толкова си и разгледал КДЕ :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Вашият десктоп

Мнение от Nibelung »

Рових го много да търся начини за олекотяване, както и четох доста в Интернет. Не може. Хипопотам, носорог, кашалот. Долфин забива за световно. Всичко е тясно интегрирано и не можеш да се откопчиш от тая интеграция. А речеш да махнеш нещо - а те праща на лятно кино с черен екран и мигащ курсор.
Аплетите в таскбара от малоумни по-малоумни и от тежки по-тежки. Смут-таскс ... хъ-хъ-хъ. "На вас това вече не ви трябва, махнахме го "for your own good"" - съвсем в стила на МС. Другото ви го слагаме така, че да не можете да го махнете, третото го има, ама не работи, ама не ни и пука - вие си пишете до разработчиците, ако си нямате друга работа.

Аз въртя всичко на шиш, преди да заявя, че е боклук. А ти въобще и не пипваш алтернативите, ама ги плюеш и така подлъгваш хората, които не разбират.
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Вашият десктоп

Мнение от Mozo »

През цялото време говориш за петицата. Там съм съгласен с теб, но четворката е супер. А това, че не съм пробвал, не е вярно. Три пъти съм го пробвал xfce и съм си играл с дни. Няма толкова сакато нещо. Може би само openbox му отстъпва. Елементарни неща трябва да гледаш в интернет как да ги направиш, а също така няма и бол логични и полезни неща. Хайде стига си налага мнението. Харесва ти, ползваш го, задоволява ти нуждите, но това не означава, че задоволява моите :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Вашият десктоп

Мнение от Nibelung »

Мен ме дразни, че ти навсякъде пишеш на новаците, че хфце и мате били грозни и смотани, а това е само твоето мнение. И реших да изложа моето мнение.
Можеше да пишеш "кде и мате са с разл. насоченост, едната среда има тези и тези предимства и недостатъци, а другата тези и тези. Ама ти не. Подкара го на евангелизация и още преди да са пипнали друга среда, ги зомбираш в КДЕ-сектата.

Четох дето Радо и Асусбос те обявяват за линукс-фанатик. Не, ти не си линукс-фанатик, нито Арч-фанатик. Ти си КДЕ-фанатик. Аз пък съм фанатик на всичко леко и семпло. Дори и на нови и бързи машини. И мразя интеграциите.
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
bvbfan
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2684
Регистриран: нед юни 14, 2015 07:02
Репутация: 17286
пол: Мъж

Re: Вашият десктоп

Мнение от bvbfan »

Аз си ползвам КДЕ от 2008, малко съм ползвал xfce, нищо друго. Гноме2 малко да видя как работи на Стотинката, ама като цяло нищо не ми харесва, не се предлага функционалността, която искам. Но аз никога не съм казвал, че не работи. Да твърдиш, че КДЕ не работи е смехотворно, както ти писах предната тема. И не махат функционалност по желание, а я забраняват, докато се нагоди или пренапише наново. И никога не взимат решения на своя глава, винаги има ужасно много неща за настройка.
от p4p » пет окт 07, 2016 19:13 написа:В тоя раздел нищо не разбираме от Windows. :)
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Вашият десктоп

Мнение от Nibelung »

Къде съм писал, че не работи ? Писах, че е тежко, тромаво, и претрупано.
А те тия функционалности от началото досега все ги натъкмяват, и все са недонатъкмени и недоклатени. Ай сиктир за такъв стил на работа. Още 3-та недооправили, подхващат 4. Още 4-та недооправена, почват 5. Отсега ми са ясни кога и защо ще започнат 6 - когато проумеят, че и 5 няма да могат да оправят.
И все се точат лакърдии, че гном2, мате, хфце били нямали нещо си. Ама кое точно е това свръхважно и готино нещо, дето го няма, никой не казва. Ей тъй - лаф да става.
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
bvbfan
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2684
Регистриран: нед юни 14, 2015 07:02
Репутация: 17286
пол: Мъж

Re: Вашият десктоп

Мнение от bvbfan »

Все на слаби лаптопи съм го ползвал, че е по-тежко от xfce, gnome2, mate, спор няма.

Код: Избери всички

[toni@toni-sony ~]$ inxi -GC
CPU:       Dual core AMD E-350 (-MCP-) cache: 1024 KB 
           clock speeds: max: 1600 MHz 1: 1600 MHz 2: 1280 MHz
Graphics:  Card: Advanced Micro Devices [AMD/ATI] Wrestler [Radeon HD 6310]
           Display Server: X.Org 1.17.2 drivers: ati,radeon (unloaded: vesa)
           Resolution: 1366x768@59.97hz
           GLX Renderer: Gallium 0.4 on AMD PALM (DRM 2.42.0, LLVM 3.6.2)
           GLX Version: 3.0 Mesa 11.0.3
Ползвал съм 4-та и 5-та с включени много анимации, 5-цата е по-лека. А смяната е правят с Qt, т.е. Qt1 било с KDE1, като излиза Qt2 излиза KDE2 и така. Като излезе Qt6 ще има и 6-ца :)
от p4p » пет окт 07, 2016 19:13 написа:В тоя раздел нищо не разбираме от Windows. :)
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Вашият десктоп

Мнение от Mozo »

Nibelung написа:Къде съм писал, че не работи ? Писах, че е тежко, тромаво, и претрупано.
А те тия функционалности от началото досега все ги натъкмяват, и все са недонатъкмени и недоклатени. Ай сиктир за такъв стил на работа. Още 3-та недооправили, подхващат 4. Още 4-та недооправена, почват 5. Отсега ми са ясни кога и защо ще започнат 6 - когато проумеят, че и 5 няма да могат да оправят.
И все се точат лакърдии, че гном2, мате, хфце били нямали нещо си. Ама кое точно е това свръхважно и готино нещо, дето го няма, никой не казва. Ей тъй - лаф да става.
Въобще нямам намерение да ти ги изреждам, защото няма смисъл. А дали съм "KDE фанатик" говори фактът, че в работа и на лаптопа съм с Cinnamon.
Изображение
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Вашият десктоп

Мнение от Tsurugi »

''Хакерски" :evil4: :toothy10: :evil4: терминален емулатор /префърцунен лаф, за да изглеждаш много печен и ощракан/. :!: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Вашият десктоп

Мнение от Tsurugi »

"Любимото" ми, Убунту 14.04.1ЛТС. :!: :twisted: :!:

Изображение

Изображение

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Вашият десктоп

Мнение от Tsurugi »

Manjaro Linux 0.8.12 "Ascella" XFCE :)

Изображение

Изображение

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Вашият десктоп

Мнение от Tsurugi »

Manjaro Linux 15.09 "Bellatrix" Fluxbox :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Нова тема Отговори

Върни се в “Линукс - инсталация, настройки, проблеми”