Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Линукс лафче

feed Всичко свързано с Линукс. Новини, проблеми, въпроси.
Десктоп Линукс дистибуции, сървърни Линукс дистрибуции, Линукс дистрибуции с общо предназначение, Linux Mint, Ubuntu, Arch Linux, Mandriva, PCLinuxOS, openSUSE, Fedora, Red Hat Enterprise Linux, CentOS, Suse Linux Enterprise Server, Debian, Cross Linux from Scratch, Slackware, Gentoo. Графични среди, новини, игри, драйвъри, въпроси, десктоп, сървър, браузъри, помощ.
Потребителски аватар
бат-начо
Доктор
Доктор
Мнения: 4561
Регистриран: ср фев 21, 2018 15:17
Репутация: 34132
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от бат-начо »

Та значи - един път е архивен, втори път - свръхзвуков, трети път - на роднина, говоря за компютъра...

Ясно е едно, моето старо не е твоето старо. Моето беше едноядреник (комп) с вградено видео с 512 Мб РАМ, оригинално. Подобренията - една плочка 1 Гб РАМ и няколко сменени захранвания, последното - колкото да има захранване. Ти кажи какъв съвременен Уйн да сложа, нали разбираш.

Та така - Зорин... Как избираш... (не, ще го кажа) най-големите боклуци всред толкова много дистрибуции, как точно при теб всичко се случва... (Има Гоогле, което може да ти даде идея кое е било проблема с флашката, има си стандарти процедури които важат независимо от ОС, които не са спазени).

Не, не си Радо, сигурен съм, но няма да търся кой точно си.

П.С. Аз на стария комп бях с nvidia, познай колко пъти съм имал първоначално нормална разделителна способност или пък въобще ми е зареждало без да променя параметрите на зареждането.
Прочетено: 413987 пъти
Селски, Начо Селски.
Потребителски аватар
бат-начо
Доктор
Доктор
Мнения: 4561
Регистриран: ср фев 21, 2018 15:17
Репутация: 34132
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от бат-начо »

И мога да се похваля, че на тази щайга на ВирБокс съм пускал ОпънСоларис и ОпънСусе.
Селски, Начо Селски.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283803
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334250
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Линукс лафче

Мнение от Mozo »

бат-начо написа:Та значи - един път е архивен, втори път - свръхзвуков, трети път - на роднина, говоря за компютъра...

Ясно е едно, моето старо не е твоето старо. Моето беше едноядреник (комп) с вградено видео с 512 Мб РАМ, оригинално. Подобренията - една плочка 1 Гб РАМ и няколко сменени захранвания, последното - колкото да има захранване. Ти кажи какъв съвременен Уйн да сложа, нали разбираш.

Та така - Зорин... Как избираш... (не, ще го кажа) най-големите боклуци всред толкова много дистрибуции, как точно при теб всичко се случва... (Има Гоогле, което може да ти даде идея кое е било проблема с флашката, има си стандарти процедури които важат независимо от ОС, които не са спазени).

Не, не си Радо, сигурен съм, но няма да търся кой точно си.

П.С. Аз на стария комп бях с nvidia, познай колко пъти съм имал първоначално нормална разделителна способност или пък въобще ми е зареждало без да променя параметрите на зареждането.
Никога с Nvidia не съм имал проблеми с пускането, освен с много стари видео карти от поколението на FX5xxx и старата осма серия като 8600 примерно. В работата съм точно с такава и има малко гивмнастика с Mint в началото, защото вижда двата входа на видео картата (един DVI и един BGA като два отделни монитора), но веднъж щом инсталираш фирмения драйвър, всичко заспива :mrgreen:
Изображение
Потребителски аватар
бат-начо
Доктор
Доктор
Мнения: 4561
Регистриран: ср фев 21, 2018 15:17
Репутация: 34132
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от бат-начо »

Охо, има драйвер дето става за 7
Ти ми говориш за телепортация направо :lol: .
Има още хляб в него - само да го изчистя (което ми най-големия проблем, заради мързела, не е чистен от 3 години и само като видя през дупките на капака колко прах има и ми минава мерака) и да му сменя захранването и на село ще работи още доста време.

Излиза, че само в Уйн има mime type/properties/свойства на файла... вероятно е така, дано не ги махнат и там, както в половината Линукси.
Селски, Начо Селски.
Потребителски аватар
hunter4o83
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2838
Регистриран: пон авг 01, 2016 19:24
Репутация: 18835
пол: Мъж
Местоположение: Шумен

Re: Линукс лафче

Мнение от hunter4o83 »

:shock: Току що видях снимка на htop на която се виждаха 16 ядра на процесора това възможно ли е :?: :-o :shock: :shock:
Pavel_

Re: Линукс лафче

Мнение от Pavel_ »

Да, ако имаш 16 ядра.
Потребителски аватар
тед
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 941
Регистриран: пон май 08, 2017 18:33
Репутация: 10356
пол: Жена

Re: Линукс лафче

Мнение от тед »

Ако става дума има и 64 ядрени процесори :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6340
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33094
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от beggginer »

Ама пък нямате 24 гигабайта рам като Радо!
Последна промяна от beggginer на съб мар 24, 2018 11:36, променено общо 1 път.
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Pavel_

Re: Линукс лафче

Мнение от Pavel_ »

Изображение
Потребителски аватар
hunter4o83
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2838
Регистриран: пон авг 01, 2016 19:24
Репутация: 18835
пол: Мъж
Местоположение: Шумен

Re: Линукс лафче

Мнение от hunter4o83 »

Павка то това е снимка от някои супер компютър сигурно :shock:
Потребителски аватар
тед
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 941
Регистриран: пон май 08, 2017 18:33
Репутация: 10356
пол: Жена

Re: Линукс лафче

Мнение от тед »

beggginer написа:Ама пък нямате 24 гигабайта рам като Радо!
Да може да нямаме толкова, но на един обикновен потребител (като мен) не му требват повече от 16 гб дори да не кажа и 8 гб, е аз съм с 2 х 4 гб рам на 3000 mhz, и честно да ти кажа не съм видяла да използвам повече от 5 гб рам.
Така че нека си ги има 24-те гб рам, с здраве да си ги ползва :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Pavel_

Re: Линукс лафче

Мнение от Pavel_ »

И 240 да има, явно не му помага да подкара и най-елементарния Линукс :lol: :lol:
hunter4o83 написа:Павка то това е снимка от някои супер компютър сигурно :shock:
написах htop supercomputer и това беше първия резултат.
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6340
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33094
пол: Мъж

Re: Линукс лафче

Мнение от beggginer »

тед написа:
beggginer написа:Ама пък нямате 24 гигабайта рам като Радо!
Да може да нямаме толкова, но на един обикновен потребител (като мен) не му требват повече от 16 гб дори да не кажа и 8 гб, е аз съм с 2 х 4 гб рам на 3000 mhz, и честно да ти кажа не съм видяла да използвам повече от 5 гб рам.
Така че нека си ги има 24-те гб рам, с здраве да си ги ползва :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Много странно оборудвана кухня!
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283803
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334250
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Линукс лафче

Мнение от Mozo »

бат-начо написа:Охо, има драйвер дето става за 7
Ти ми говориш за телепортация направо :lol: .
Има още хляб в него - само да го изчистя (което ми най-големия проблем, заради мързела, не е чистен от 3 години и само като видя през дупките на капака колко прах има и ми минава мерака) и да му сменя захранването и на село ще работи още доста време.

Излиза, че само в Уйн има mime type/properties/свойства на файла... вероятно е така, дано не ги махнат и там, както в половината Линукси.
Къде са ги махнали? В KDE и Cinnamon ги има 8-[
Изображение
Потребителски аватар
hunter4o83
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2838
Регистриран: пон авг 01, 2016 19:24
Репутация: 18835
пол: Мъж
Местоположение: Шумен

Re: Линукс лафче

Мнение от hunter4o83 »

Аз съм използвал най-много 4 от моите 6 ГБ рам.
Изображение
Мисля да ги направя 8 ГБ които ще са ми напълно достатъчни.
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Линукс - инсталация, настройки, проблеми”