Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Линукс лафче

feed Всичко свързано с Линукс. Новини, проблеми, въпроси.
Десктоп Линукс дистибуции, сървърни Линукс дистрибуции, Линукс дистрибуции с общо предназначение, Linux Mint, Ubuntu, Arch Linux, Mandriva, PCLinuxOS, openSUSE, Fedora, Red Hat Enterprise Linux, CentOS, Suse Linux Enterprise Server, Debian, Cross Linux from Scratch, Slackware, Gentoo. Графични среди, новини, игри, драйвъри, въпроси, десктоп, сървър, браузъри, помощ.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283774
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334190
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Microsoft спира старите версии на Skype

Мнение от Mozo »

Ubuntu LTS ще бъде. Успях всичко да наглася като при Arch, заедно с външния вид. Слагам го и за три години забравям. После ще ми го донесе, ще ъпгрейднем към новото LTS и още 4 години рахат :mrgreen:
Прочетено: 413803 пъти
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283774
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334190
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Microsoft спира старите версии на Skype

Мнение от Mozo »

Айде, готов е :mrgreen:

Изображение
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283774
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334190
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Microsoft спира старите версии на Skype

Мнение от Mozo »

Готов, готов, думна SSD - то, след 14 часа работа и настройки по него :banghead: :banghead: :banghead:
Изображение
Потребителски аватар
bvbfan
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2693
Регистриран: нед юни 14, 2015 07:02
Репутация: 17396
пол: Мъж

Re: Microsoft спира старите версии на Skype

Мнение от bvbfan »

Кво стана, как думна ве :)
от p4p » пет окт 07, 2016 19:13 написа:В тоя раздел нищо не разбираме от Windows. :)
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20591
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112137
пол: Мъж

Re: Microsoft спира старите версии на Skype

Мнение от Montoya »

Баси каръщината Мо, на чисто нов лаптоп
Само ссд ли е!? Че ако има и друг екстра деа, архива ти е бил на него, ама ако е на ссд-то 14 часа труд на вятъра :sad:
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283774
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334190
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Microsoft спира старите версии на Skype

Мнение от Mozo »

Ми така, думна. 14 часа го гласих, без кръст, китка и очи останах, но стана ИДЕАЛНО. Сложих е едно ХР, да има там, ако нещо съвсем закъса. То и то си отнема време, пък и го заразих без да искам, че бях забравил какво е и там отидоха два часа за сканирания и чистения, щото нали си използвам само Линукс, ама флашката ми била със заразени екзета, ама аз как да разбера :lol: :lol: :lol:

И таман вече абсолютно всичко готово, пускам само bleachbit да изтрие едни 700MB боклуци и сме готови. Хоп, черен екран и дотук. Рестартирах и оттогава повече ни вест, ни кост от SSD - то.

Само да спомена, че лаптопът е втора ръка, но и хардът е скапан, с над 2000 сектора, ама оня намали 50 кинта от цената и обеща, че утре ще прати друг хард, който бил читав. Ако не прати, с отбивката от 50 лева ще взема аз някакъв, ама така хубаво работеше със SSD :sad: Че и с I5 процесор, много пъргаво беше. И както каза Монтоя, 14 часа труд на вятъра. Не направих имидж, щото хардът е ненадежден и викам да дойде другия хард и ще направя веднага. Кой ти е предполагал, че може да стане нещо подобно :tard: :tard: :tard:

И сега чуденките са две - SSD - то ли е гръмнало или контролерът на дъното. И понеже е mSATA, в цял Люлин няма кой да боцне някъде SSD - то и да видим дали работи. Един ме излъга по телефона, веднага о тидох и висях буквално час и половина, за да ми каже, че нямало къде да го пробва, ей сега, преди малко били взели лаптопа с mSATA - тата, ама той бил на клиенти той затова ми бил казал така, ама си го били взели :banghead: :banghead: :banghead:
Изображение
Потребителски аватар
bvbfan
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2693
Регистриран: нед юни 14, 2015 07:02
Репутация: 17396
пол: Мъж

Re: Microsoft спира старите версии на Skype

Мнение от bvbfan »

SSD на старо не се взема, някъв лаик го е ползвал с XP и му е ебал мамата, а ти се мъчиш... И гледай смарт статуса преди да почнеш такива начинания :)
от p4p » пет окт 07, 2016 19:13 написа:В тоя раздел нищо не разбираме от Windows. :)
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283774
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334190
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Microsoft спира старите версии на Skype

Мнение от Mozo »

Всичко беше ок, не съм вчерашен. Плюс това SSD - то не беше работило повече от 10 часа. Чисто ново е, оня твърди, че има гаранция, но първо трябва да разбера кое се е развалило, а не мога, защото няма къде :banghead:

И това за ХР не е вярно, нищо не скапва, ако SSD - то е с добър контролер. Тогава TRIM става излишен :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
bvbfan
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2693
Регистриран: нед юни 14, 2015 07:02
Репутация: 17396
пол: Мъж

Re: Microsoft спира старите версии на Skype

Мнение от bvbfan »

Да ве разчиташ на контролера да свърши работата на скапаната ОС, то само трим-а да е, онуй е архаична ОС и понятие си няма как да работи със SSD, трябва да спреш всичко, щото смъртта му е предизвестена.
от p4p » пет окт 07, 2016 19:13 написа:В тоя раздел нищо не разбираме от Windows. :)
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283774
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334190
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Microsoft спира старите версии на Skype

Мнение от Mozo »

Не е вярно това. Гарбидж кълекшъна на читавите контролери е в пъти по-добър от TRIM. Да не говорим, че има и софтуер, който може да се пуска регулярно. Като понастроиш това-онова, върви без ядове. 3 години съм го лашкал моето на ХР и е на 100% health, сега продължавам да го кандилкам под Arch :mrgreen:
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283774
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334190
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Microsoft спира старите версии на Skype

Мнение от Mozo »

Оказа се SSD - то, преди малко идвам от един сервиз. Чисто ново, мамичката му [-(
Изображение
Потребителски аватар
bvbfan
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2693
Регистриран: нед юни 14, 2015 07:02
Репутация: 17396
пол: Мъж

Re: Microsoft спира старите версии на Skype

Мнение от bvbfan »

Каква марка е? Щом е ново да го сменят.
от p4p » пет окт 07, 2016 19:13 написа:В тоя раздел нищо не разбираме от Windows. :)
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283774
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334190
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Microsoft спира старите версии на Skype

Мнение от Mozo »

Intel 520. Аз си имам по принцип лошо впечатление за нях, с тоя скапан контролер, ама нямахме избор. Пък и никой не е очаквал, че за един ден ще умре. Сега му звъня на оня, ама каза, че ще звънне по-късно, че имал работа и да му го пращам още днес, да видим какво ще стане. Ако е честен ще го смени и ще го прати. Ако не ще си го прибере за себе си и никой нищо не може да направи :lol: :lol: :lol:
Изображение
Потребителски аватар
bvbfan
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2693
Регистриран: нед юни 14, 2015 07:02
Репутация: 17396
пол: Мъж

Re: Microsoft спира старите версии на Skype

Мнение от bvbfan »

Аз на работа съм с Кингстъна :)
от p4p » пет окт 07, 2016 19:13 написа:В тоя раздел нищо не разбираме от Windows. :)
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283774
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334190
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Microsoft спира старите версии на Skype

Мнение от Mozo »

Дано да не е с малайзийските чипове :mrgreen:
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Линукс - инсталация, настройки, проблеми”