Добре дошли! Регистрирането отнема няколко минути и е напълно безплатно, но ще ви даде повече възможности. Може да влезете направо с профила си от Фейсбук. Натиснете тук!

Природни зони в Южна Амерка и географско положение, граници и големина на Сев. Америка

Реферати, есета, доклади и всякакви документи свързани с географията.

Модератор: Модератори

Природни зони в Южна Амерка и географско положение, граници и големина на Сев. Америка

Мнениеот Kotkata68 на Сря Фев 08, 2012 09:44

УРОК ПО РАЗВИТИЕ НА КРИТИЧЕСКОТО МИСЛЕНЕ ЧРЕЗ ЧЕТЕНЕ И ПИСАНЕ

1.Учебна дисциплина-География
2. Клас –VІ
3. Тема- „ Природни зони в Южна Америка”
4.Училище- ОУ „Ц. Церковски” с. Средище
5.Изготвил: Таня Иванова
6.Дата:27 .03.2008г.
7.Цели и очаквани резултати:
• Учениците да се научат самостоятелно да работят с научен текст, като извличат от него необходимата информация
• Да получат знания за природните зони в Южна Америка и да определят техния обхват
• Да правят комплексна характеристика на зоните поотделно, като откроява най-типичното в тях
• Сравнява природните зони според растителността и животинския свят
• Усвояване на умения за оценка на природните зони от гледна точка на условията за живот и стопанска дейност
• Формиране на убеденост в необходимостта от опазване на природната среда
• Формиране на умения за работа в екип
8.Използвани стратегии:”Зная, искам да узная”,”Мозайка”, „Галерия”
9.Средства и помагала:
-учебник, атлас, контурна карта, снимков материал на животните и растенията от различните природни зони
10.Ход на урока:
І. Загряваща дейност-Нарисувайте настроението си в момента –целта е всеки да се почувства част от групата, да се повиши настроението на децата. На листче всеки рисува своето настроение.
ІІ. Събуждане на интереса: „ Зная, искам да знам”
За целта е необходим голям постер, който да се залепи на дъската.На него са начертани две графи-І-зная, на ІІ-искам да узная. Поставям на децата въпрос ,който е свързан с темата- Какво знаете за природата на Южна Америка?
Децата обсъждат по двойки нещата които знаят за природата на Ю. Америка и какво биха искали да узнаят и си ги записват в тетрадките.Следва обсъждане по четворки.
...................
Природни зони в Южна Амерка и географско положение, граници и големина на Сев. Америка.rar
Прикачен файл! Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове. Ако нямате създаден профил, регистрирайте се, за да имате тези права.
Сигнатура:
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!
Аватар
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка

Регистриран: 30 Ное 2007
Наличност: 974,844.40
Банка: 795,670.60
Най-високи резултати: 3
Статистика на победите: 0

Назад към География