Добре дошли! Регистрирането отнема няколко минути и е напълно безплатно, но ще ви даде повече възможности. Може да влезете направо с профила си от Фейсбук. Натиснете тук!

Невъзможна любов ...

Всички таланти под един покрив.

Модератор: Модератори

Невъзможна любов ...

Мнениеот Joy на Съб Дек 13, 2008 19:13

Невъзможна любов…

Преди повече от година се влюбих в едно момиче. Тя е по-голяма от мен с почти три години. Познавам я, или по-скоро, знам я от повече 5 години, но когато я видя… ме жегна.

Повече от 7 месеца крих чувствата си от нея, понеже сме от една компания, аз съм по-малък от нея и все неща, поради които смятах, че не може да има нищо. В крайна сметка тя разбра за чувствата ми, когато разбра, тя не реагира по никакъв начин общо взето. Времето си минаваше. След 3-4 месеца отново повдигнахме темата, вече беше на ясно, че имам чувства към нея.

След дълга вечер, прекарана в компанията на хора, ние в крайна сметка останахме сами. Започнахме лека полека да говорим за това, какво изпитвам за нея. Стигнахме и до края. Тя ми каза, че такива неща не се решават само с приказки. Ясно ми беше какво трябва да направя - да, целунах я. После още един път, а нейния отговор беше: “Е, сега вече знаем.” Последва и нещо от сорта на: “Не изпитах магията. Когато се целувахме отворих очи и видях… теб! Приемам те като …. (моето име), просто приятел.”

Тук се съкруших, макар и да не го показах.

Следващата вечер пак излязохме. Говорихме за станалото предната вчер. Тя беше… твърда. Като че искаше да ми покаже, че не трябва да си правя илюзии и че това е края, макар и да не е имало нищо.

Проблема е, че ние сме от една компания. Понаваме се от доста време, 4-5 години. Според мен тя се води от акъла на други, за това не се решава да е с мен. Мисли, че ако не се получи между нас, то хората от компанията ни ще започнат да заемат страни и ще се изпокараме.

Аз казах, че колкото зависи от мен, то това няма да се случи, но не…

А аз исках само да пробваме. Да получа шанса си. Да пробваме, да видя, че наистина няма да излезе нищо - ок, тогава ще го разбера наистина.

Попринцип съм много млад. Нямам и 19 още. Хората ще си кажат: “А, поредната тинейджърска любовна история, през която и аз съм преминавал.” Може и така да е, но ми е много криво.

Мислех си, че мога да посрещам проблемите с готовност, а точно тази случка ми показа, че не е така. Вече два, а дори почва и трети месец, се чувствам зле. Постоянно мисля за нея, поддържам контакт с нея. Тя се държи приятелски. Всеки ден комуникираме. Аз не се опитвам да го показвам, но ми личи, така мисля. Мисля, че и тя знае защо се чувствам така, но не иска да повдига въпроса. Като че ли го избягва.

Много ми е криво. Постоянно си мисля защо не мога да съм с нея. Къде сгреших. Връщам се назад във времето и търся грешките си, какво обърках. Мисля си, ако бях постъпил в дадена ситуация по друг начин, дали сега щях да съм най-щастиливия човек на света… И продължавам да си давам празни надежди. Да си мисля, дали може да има нещо между нас, в бъдеще.

И друга мисъл ме тормози. А какво ще стане с мен, когато тя си намери приятел, ако това се случи. Как ще реагирам? Какво ще си помисля?

Това ще ме съсипе…

Направо не знам какво да правя. Да продължавам ли да я обичам? Да се отдръпна ли от нея? Мога ли да се надявам на нещо. По някакъв начин да спечеля сърцето й, макар и след време….
Сигнатура:
Денем будна, нощем не заспива
Не говори, a танцува не спира да лудува!
Като говори малко казва, като мълчи се най-показва. Що е то?
Изображение
Аватар
Joy
Доктор
Доктор
Joy изгражда репутация

Настроение: Романтичен
Регистриран: 18 Яну 2009
Наличност: 3,058.70
Банка: 0.00
Най-високи резултати: 0
Статистика на победите: 0
Блог: Виж блога (12)

Re: Невъзможна любов ...

Мнениеот пъстрооката на Съб Дек 13, 2008 19:21

Колко много любов ще изпиташ още............... :p просто не спирай да вярваш, че хубавото тепърва предстои да го изживееш :thumbright: :thumbright:
Сигнатура:
Капката дълбае камъка не със сила , а с постоянството си.........Изображение
Аватар
пъстрооката
VIP
VIP
пъстрооката изгражда репутацияпъстрооката изгражда репутацияпъстрооката изгражда репутацияпъстрооката изгражда репутацияпъстрооката изгражда репутацияпъстрооката изгражда репутация

Настроение: Закачлив
Регистриран: 24 Сеп 2008
Наличност: 4,910.10
Банка: 112,573.27

Мнениеот Joy на Съб Дек 13, 2008 19:28

б;благодаря за съвета миличка!

То любов получавам от всякъде, но искам СВОБОДА, че не мога да дишам вече ., гледам повече да разпускам до нормалното за мен де .... :рофл:

Офтопик:
след малко ще метна един за бацито, който обещах онзи ден, но тихо да не ме чуй, че само няколко реда четах от него, а ме грабна заглавието, т.е като го прочетох и той ми светна в мислите ........ :хихикам се:
Сигнатура:
Денем будна, нощем не заспива
Не говори, a танцува не спира да лудува!
Като говори малко казва, като мълчи се най-показва. Що е то?
Изображение
Аватар
Joy
Доктор
Доктор
Joy изгражда репутация

Настроение: Романтичен
Регистриран: 18 Яну 2009
Наличност: 3,058.70
Банка: 0.00
Блог: Виж блога (12)

Мнениеот пъстрооката на Съб Дек 13, 2008 19:34

Децка_Градина написа:б;благодаря за съвета миличка!

То любов получавам от всякъде, но искам СВОБОДА, че не мога да дишам вече ., гледам повече да разпускам до нормалното за мен де .... :рофл:

Офтопик:
след малко ще метна един за бацито, който обещах онзи ден, но тихо да не ме чуй, че само няколко реда четах от него, а ме грабна заглавието, т.е като го прочетох и той ми светна в мислите ........ :хихикам се:

Не мисли, че свободните са по-щастливи :p
Сигнатура:
Капката дълбае камъка не със сила , а с постоянството си.........Изображение
Аватар
пъстрооката
VIP
VIP
пъстрооката изгражда репутацияпъстрооката изгражда репутацияпъстрооката изгражда репутацияпъстрооката изгражда репутацияпъстрооката изгражда репутацияпъстрооката изгражда репутация

Настроение: Закачлив
Регистриран: 24 Сеп 2008
Наличност: 4,910.10
Банка: 112,573.27

Мнениеот sekirata на Нед Яну 18, 2009 23:41

"Невъзможна днес е любовта,
ако тръгнем в две посоки -аз и ти!"

http://www.youtube.com/watch?v=09NcWTqodlk
Аватар
sekirata
Редовен потребител
Редовен потребител
sekirata изгражда репутация

Регистриран: 30 Май 2008
Наличност: 1,926.90
Блог: Виж блога (1)

Мнениеот Svetletyy на Пон Яну 19, 2009 11:30

Хмм разбирам те много добре,но...какво да ти кажа...огледай се...не е единственото момиче на този свят,не спирай да търсиш,щом се държи така значи едва ли иска да е с теб......Няма смисъл да чакаш,да се молиш и надяваш...не си заслужава.....
Сигнатура:
"True love doesn't need words, true love can speak for itself". Jodie Lake

"Where there is love, there is pain." Spanish

"Love the heart that hurts you, but never hurt the heart that loves you." Vipin Sharma
Аватар
Svetletyy
Пристрастéн
Пристрастéн
Svetletyy изгражда репутация

Настроение: Спокоен
Регистриран: 14 Яну 2009
Наличност: 180.10
Банка: 115,798.80
Най-високи резултати: 1

Назад към Поезия, лично и чуждо творчество!!!