Добре дошли! Регистрирането отнема няколко минути и е напълно безплатно, но ще ви даде повече възможности. Може да влезете направо с профила си от Фейсбук. Натиснете тук!

Как да си направим букли у дома?

Съвети, хитринки и тайни, за да изглеждаме перфектно.

Модератор: Модератори

Как да си направим букли у дома?

Мнениеот nikitta на Вто Юни 30, 2009 10:00

Изображение
Колко е хубаво да имаш дълга коса, можеш да експериментираш и да правиш с нея каквото си поискаш и всеки ден да си с различна прическа.
Днес ще ви дам идея как да постигнете с косата кукленски букли.

Това можете да постигнете с помощта на една или две опаковки т.нар. "кабелни" ролки, които се сгъват в каквато форма си поискате. Те са с различна дебелина, но според мен е най-добре да си вземете средния размер.

Етап първи: Измийте и изсушете косата с обем в корените, а по дължината нека да е права.

Етап втори: Вържете си опашка високо на темето т.нар. "кукуригу".

Етап трети: Вземете ролките и започнете кичур по кичур с дебелина около сантиметър навийте ролката като започнете от краищата към основата и внимавате да не пречупите края.

Етап четири: Така навитата опашка остава да престоите с ролките около два часа, за по-дълготраен ефект можете да нанесете пяна за коса на всеки кичур преди да го навиете.

Етап пет: Махнете ролките, развържете косата и само с помощта на пръстите разрешете косата по цялата дължина. Напръскайте с лак постигнатата прическа и излезте да я разходите навън.

Този метод е красив и щадящ дългата коса, защото както знаете ролките са най-безвредния метод за красота.

Ако отидете на фризьор и поискате такава прическа, той ще използва маша за постигането на тези букли, която малко или много гори и изтощава косъма, един път сешоара го прави, после и машата. Ето защо е по-добре да си спестите всичко това и, когато разполагате с малко повече време да си направите прическа с ролки, която ви спестява и средства.

.kozmetikata.com
Сигнатура:
Дори да обиколим света в търсене на красотата, не я ли носим в себе си, не ще я открием.
Изображение
Аватар
nikitta
Академик
Академик
nikitta изгражда репутацияnikitta изгражда репутацияnikitta изгражда репутацияnikitta изгражда репутацияnikitta изгражда репутацияnikitta изгражда репутацияnikitta изгражда репутацияnikitta изгражда репутацияnikitta изгражда репутация

Регистриран: 19 Мар 2009
Наличност: 30,477.80
Банка: 155,112.32
Най-високи резултати: 0
Статистика на победите: 0

Re: Как да си направим букли у дома?

Мнениеот hrisito на Вто Юни 30, 2009 11:44

Ролките се слагат,докато косата е на опашка ли? :roll:
Сигнатура:
На сърцето не можеш да заповядаш-то само си сервира вино и отрова, само си пали клада и си гори на нея !
Изображение
Аватар
hrisito
Доктор
Доктор
hrisito изгражда репутацияhrisito изгражда репутация

Настроение: Романтичен
Регистриран: 29 Дек 2008
Наличност: 2,746.56
Банка: 110,038.00
Най-високи резултати: 1
Блог: Виж блога (1)

Мнениеот Mozo на Вто Юни 30, 2009 11:49

Боже, колко е красива тази прическа PDT_Love_11 PDT_Love_11 PDT_Love_11
Сигнатура:
ИзображениеИзображение
Аватар
Mozo
Lame forum support
Lame forum support
Mozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутация

Регистриран: 01 Юни 2007
Наличност: 1,302,199.10
Банка: 5,487,936.26
Най-високи резултати: 43

Мнениеот hrisito на Вто Юни 30, 2009 11:50

Да...и трябва да се изпробва...Най-често се къдря с машата и ефекта трае само 2-3 часа...после косата сляга бързо бързо... :booty:
Сигнатура:
На сърцето не можеш да заповядаш-то само си сервира вино и отрова, само си пали клада и си гори на нея !
Изображение
Аватар
hrisito
Доктор
Доктор
hrisito изгражда репутацияhrisito изгражда репутация

Настроение: Романтичен
Регистриран: 29 Дек 2008
Наличност: 2,746.56
Банка: 110,038.00
Най-високи резултати: 1

Мнениеот Ми_ми на Вто Юни 30, 2009 13:13

:) Прическата е наистина разкошна на снимката горе!!! Смо дето аз не разбрах защо трябва да се хване косата на "кукуригу" и тогава да се започне навиването с ролките? 8-[
Сигнатура:
" Заговори, че да те видя." - Сократ
Аватар
Ми_ми
Адвокат на Дявола
Адвокат на Дявола
Ми_ми изгражда репутацияМи_ми изгражда репутацияМи_ми изгражда репутацияМи_ми изгражда репутацияМи_ми изгражда репутацияМи_ми изгражда репутацияМи_ми изгражда репутацияМи_ми изгражда репутацияМи_ми изгражда репутацияМи_ми изгражда репутацияМи_ми изгражда репутацияМи_ми изгражда репутация

Настроение: Закачлив
Регистриран: 23 Авг 2007
Наличност: 112,443.68
Банка: 5.00

Мнениеот meggylo на Вто Юни 30, 2009 13:21

за да може в основата косата да е по права и да се нампари с лак повече обем от корените. навиваш вниманелно косата от опашката кичур по кичур,за но дълготраен ефект сложи пяна преди на навиваш косата на ролките

успех
Аватар
meggylo
Редовен потребител
Редовен потребител
meggylo изгражда репутация

Настроение: Изкукал
Регистриран: 14 Май 2009
Наличност: 1,296.50
Банка: 17,825.00

Мнениеот Ми_ми на Вто Юни 30, 2009 14:01

meggylo написа:за да може в основата косата да е по права и да се нампари с лак повече обем от корените. навиваш вниманелно косата от опашката кичур по кичур,за но дълготраен ефект сложи пяна преди на навиваш косата на ролките

успех

:) Не, аз нямам нужда от това, т.к. моята коса си е естествено къдрава, но ми беше интересно ;)
Сигнатура:
" Заговори, че да те видя." - Сократ
Аватар
Ми_ми
Адвокат на Дявола
Адвокат на Дявола
Ми_ми изгражда репутацияМи_ми изгражда репутацияМи_ми изгражда репутацияМи_ми изгражда репутацияМи_ми изгражда репутацияМи_ми изгражда репутацияМи_ми изгражда репутацияМи_ми изгражда репутацияМи_ми изгражда репутацияМи_ми изгражда репутацияМи_ми изгражда репутацияМи_ми изгражда репутация

Настроение: Закачлив
Регистриран: 23 Авг 2007
Наличност: 112,443.68
Банка: 5.00

Мнениеот Mozo на Вто Юни 30, 2009 15:59

И аз нямам идея :sick: .
Сигнатура:
ИзображениеИзображение
Аватар
Mozo
Lame forum support
Lame forum support
Mozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутацияMozo изгражда репутация

Мнениеот cvete_78 на Пет Юли 03, 2009 17:18

Искам къдрава косааааааааааааааааааа
Сигнатура:
Защо е толкова трудно просто да се обичаме?Изображение
Живите затварят очите на мъртвите,а мъртвите отварят очите на живите./Й.Радичков/
Изображение
Аватар
cvete_78
Цветна усмивка
Цветна усмивка
cvete_78 изгражда репутацияcvete_78 изгражда репутацияcvete_78 изгражда репутация

Настроение: Флиртуващ
Регистриран: 21 Авг 2008
Наличност: 4,833.63
Банка: 0.00

Мнениеот Mozo на Пет Юли 03, 2009 20:12

Ела да ти дам моята вълна :evil4: :evil4: :evil4: .
Сигнатура:
ИзображениеИзображение
Аватар
Mozo
Lame forum support
Lame forum support

Мнениеот cvete_78 на Пет Юли 03, 2009 23:04

Пристигам :111:
Сигнатура:
Защо е толкова трудно просто да се обичаме?Изображение
Живите затварят очите на мъртвите,а мъртвите отварят очите на живите./Й.Радичков/
Изображение
Аватар
cvete_78
Цветна усмивка
Цветна усмивка
cvete_78 изгражда репутацияcvete_78 изгражда репутацияcvete_78 изгражда репутация

Настроение: Флиртуващ
Регистриран: 21 Авг 2008
Наличност: 4,833.63

Мнениеот djinjar на Пет Юли 03, 2009 23:56

Професионалистки не се справиха с опърничевата ми коса ...та аз сама....НИКОГА :toothy10:
Сигнатура:
"Най-ценното притежание което може да има един мъж на този свят е едно женско сърце"Джосая Г.Холанд
Аватар
djinjar
Ветеран
Ветеран
djinjar изгражда репутация

Настроение: Влюбен
Регистриран: 07 Май 2009
Наличност: 47,245.21

Назад към Винаги красиви