Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Супа - топчета и картофи

Нова тема Отговори
Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24851
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115875
пол: Мъж

Супа - топчета и картофи

Мнение от шони »


Изображение

Трудност: Лесно
Време за подготовка: 15 минути
Време за готвене: 1 час
Общо време: 1 час и 15 минути


Необходими продукти:
500 г. кайма 100 г. ориз 100 г. фиде 300 г. картофи 1 яйце 1 к.ч. кисело мляко половин връзка магданоз 1 стръкче целина 1 морков 1 чушка 1 домат (доматено пюре) сол черен пипер 1 ч.л. червен пипер
Как да си приготвим Супа - топчета и картофи
Каймата се омесва заедно с измития ориз и малко от черния пипер, оформят се топчета и се пускат в тенджера с кипяща вода, в която е сложено 1 с.л. сол. Когато топчетата изплуват на повърхността на тенджерата, се слагат обелените и нарязани картофи, чушката нарязана на ситно, моркова нарязан на ситно. Продуктите се оставят да се варят на слаб огън за 20 минути. След това се слага настъргания домат, фидето и черния пипер. Ври 15 мин. и се слага разбитото яйце с киселото мляко, като постоянно се бърка, поръсва се с червен пипер и накрая се слага нарязания магданоз.
Бележка: Можете да си сложите лимонов сок при сервиране./vkusnotiiki.bg
Бон Апети
Прочетено: 530 пъти
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Потребителски аватар
Ми_ми
Адвокат на Дявола
Адвокат на Дявола
Мнения: 19479
Регистриран: чет авг 23, 2007 12:21
Репутация: 6801
пол: Жена
Местоположение: на Земята

Re: Супа - топчета и картофи

Мнение от Ми_ми »

А, за да не ви се пресече супата - винаги застройвайте само с жълтъка + кисело мляко, а белтъка в сифона на мивката :)

" Заговори, че да те видя." - Сократ

Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24851
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115875
пол: Мъж

Re: Супа - топчета и картофи

Мнение от шони »

На мен ми е по-вкусна, когато в застройката има и жълтък, и белтък. За да не се пресече, дръпваме супата около половин час да не е на печката, след което вземаме един-два черпака в отделен съд и пак изчакваме да се охлади, така че като пипнем с върха на пръста, да не пари. Разбиваме яйцето, к. мляко и двата черпака супа и след това на тънка струйка, бъркайки, връщаме при останалото количество в тенджерата. Така няма да се пресече. :)
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Супи”