Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Изследвания на FlavouArt относно влиянието на електронните цигари върху човешкия организъм

Интересни факти. Методи за почистване на картомайзерите и удължаване на живота им.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284694
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336328
Местоположение: Somewhere In Time

Изследвания на FlavouArt относно влиянието на електронните цигари върху човешкия организъм

Мнение от Mozo »


Изображение

Изглежда, че от FlavourArt имат проект, с наименование Clear Stream, който е стартирал още през 2015-а година. В проекта се правят изключително точни и прецизни изследвания като дори се използват живи човешки клетки и инвитро култури, за да се види точно въздействието на електронната цигара върху организма. Аз разбирам чак сега за този проект, защото не бях поръчвал от тях директно. С пратката ми пратиха брошура, от която разбрах за проекта Clear Stream.

Ето ги и резултатите, мисля, че са повече от красноречиви. Първата червена и висока стойност е на нормална цигара, а останалите са на течности с различни аромати:

Изображение

Можете да разгледате в детайли тестовете за токсичност тук:

http://www.clearstreamonward.com/results/

За моя радост Shade се нарежда сред течностите, чиято токсичност клони към нула.

Тук могат да се видят изследванията за всяка една течност поотделно в детайли:

http://www.clearstreamonward.com/category/results/

Ето например каква е разликата в сравнение с истинска цигара при течността Desert Ship:

Изображение

Или пък на Shade:

Изображение

Да, със сигурност е много сензационно от телевизията и медиите да облъчват хората и да им обясняват колко е вредно да пушиш електронна цигара, но в 99.99% се говорят адски глупости, които не са подкрепени с абсолютно никакви факти.

Върхът на глупостта беше, когато разпитваха някакъв чичко, който работеше в магазин за алкохол и цигари и той, като един виден доктор, химик и специалист, обясняваше как електронната цигара била по-вредна от истинските. До ден днешен се чудя как една уж уважавана медия като Нова телевизия се позовава на подобни "източници"...

Никога до момента в подобни статии и материали, в които се говори колко много били вредни електронните цигари, не са приложили никакви изследвания, а се говорят само празни приказки и разпитват някакви лелки, които не е ясно откъде идват. Очевидно им се плаща, че иначе компаниите, свързани с производство на цигари ще фалират, а и държавата не може да си събира акцизите.

Не се поддавайте на подобни глупави и неаргументирани кампании. Не се оставяйте да ви лъжат.
Прочетено: 570 пъти
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Всичко за електронната цигара”