Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Тема за случайни неща

Споделен проблем - половин проблем.
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Тема за случайни неща

Мнение от rado84 »

Предлагам тук да пишем и обсъждаме случайни неща и случки от ежедневието, за които смятаме, че не си струва да пускаме отделна тема. Отдавна се каня да пусна такава, но и аз не знам защо чак сега я правя. Пък ако темата не потръгне Мозо винаги може да ѝ види сметката. :mrgreen: :p
Прочетено: 11196 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284537
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336044
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Тема за случайни неща

Мнение от Mozo »

Баси, 10 минути чаках да заредя на тъпия Лукойл, защото можело след 00.00 часа :отегчен:
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Тема за случайни неща

Мнение от rado84 »

Е защо пък след 12? :shock:
Да беше отишъл на ОМВ, там няма такива мизерии.
kakavida
Белият рицар
Белият рицар
Мнения: 6911
Регистриран: пон май 05, 2008 16:23
Репутация: 3097
пол: Жена

Re: Тема за случайни неща

Мнение от kakavida »

Дали е случайно по вода да ти върви, че откъдето минеш само бедствени наводнения, ама чак и от носа вода да не спира :shock: Ама може ли да се пускат климатиците в това студено време за охлаждане при спящ човек?!
Сега пък в Хърватска Дунава прелива, утре идва у нас.
И помнете Господ вижда всичко.
Живейте така, че да му е интересно.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284537
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336044
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Тема за случайни неща

Мнение от Mozo »

rado84 написа:Е защо пък след 12? :shock:
Да беше отишъл на ОМВ, там няма такива мизерии.
Нямам карта за отстъпка там :mrgreen: Всеки ден от 23.30 до 00.00h. явно правят ревизия или и аз не знам, ама е зле това в 21 век :mrgreen:
kakavida написа:Дали е случайно по вода да ти върви, че откъдето минеш само бедствени наводнения, ама чак и от носа вода да не спира :shock: Ама може ли да се пускат климатиците в това студено време за охлаждане при спящ човек?!
Сега пък в Хърватска Дунава прелива, утре идва у нас.
Ще дойде, но няма страшно :thumbright:
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Тема за случайни неща

Мнение от rado84 »

Mozo написа:Нямам карта за отстъпка там
Ми направи си, ако има начин. След общо 2 години трудов стаж в ОМВ им знам навиците и трее ти кажа, че независимо дали цистерната сипва гориво в резервоарите под форкорта, дали правят ревизия или касиерът си отчита смяната - зареждането не спира никога. Сигурно и бомба да падне пак няма да спрат работата с клиенти.

А току-що открих нещо странно: явно в Редмънд все пак са свършили малко работа по пърформанса на Уиндоус 7 (макар скорошни статии да казваха обратното), защото са го направили да работи по-добре, когато системата контролира размера на суапа. От ХР ми е останал навик ръчно да задавам размер на суапа и поне ХР работеше добре, особено ако пусна инсталатор на игра от 3 гигабайта нагоре. Без суап под ХР беше абсурд да сърфирам из нета докато играта се инсталира, докато при 7 е обратното - без суап работи перфектно, а ако задам ръчно размер за суап Мозилата и всичко останало започва така да цикли, че дори калкулаторът стартира 5 часа. Така че явно при писането на 7-цата, ако не друго, то поне пърформанса без суап са го оптимизирали по-добре, отколкото беше в ХР.
kakavida
Белият рицар
Белият рицар
Мнения: 6911
Регистриран: пон май 05, 2008 16:23
Репутация: 3097
пол: Жена

Re: Тема за случайни неща

Мнение от kakavida »

Я да не ми викаш Златка ма :lol: Аз от де да знам, че Загреб е столицата на Хърватска и е на 600 км от София :oops: #-o :mrgreen:
И помнете Господ вижда всичко.
Живейте така, че да му е интересно.
Потребителски аватар
Галина Ширлетова
Доктор
Доктор
Мнения: 5051
Регистриран: пон сеп 03, 2012 14:15
Репутация: 7707
пол: Жена
Местоположение: Burgas, Bulgaria

Re: Тема за случайни неща

Мнение от Галина Ширлетова »

Днес в градския автобус ме обидиха на"дама"! :луд: :sick:
От скоро в Бургас имаме нови автобуси, нали сме най-добрия град за живеене в България :p ;)
На една от спирките се качва нашенка и решава веднага да отвори няколко прозореца, но те са блокирани заради климатика. Кондукторката се опитва да я убеди, че така климатикът работи по-добре, но се получава лют скандал, защото на пътничката и е горещо. Според нея ако се отвори прозорец и нахлуе 28-градусов въздух ще е по-добре. :???: :shock: Имах неблагоразумието да подкрепя словесно кондукторката, тя намери опора в думите ми,/всички останали мълчаха :-s/ и се зарадва, че дамата /аз/ казва правилни неща. На което заключението на нашенката беше: "Тя ако е дама и разбира от климатици, няма да се вози в автобус!" :-k :banghead: Дали съм дама? :shock: :-o :evil4: :roll:
Сам си и си жив, а ти се иска още по-силно да усетиш, че живееш, дори и по малко странен начин... с широко отворени очи, но в мъглата...

http://www.youtube.com/watch?v=HyatlLeXwLE

http://vbox7.com/play:3842ac3c3e
kakavida
Белият рицар
Белият рицар
Мнения: 6911
Регистриран: пон май 05, 2008 16:23
Репутация: 3097
пол: Жена

Re: Тема за случайни неща

Мнение от kakavida »

Галина, от умния можеш да вземеш, на глупавия не можеш да дадеш :lol: Топлото женище едва ли разбира що е дама.
Дама е жена възпитана, интелигентна, с добродетели.Защото и кралица да е, няма ли нужните достойнства - дама означава само титла на хартия.
Простотия има.Нерви има. Прости й. Може да й е било лошо и мозъкът й да не знае къде се намира.Колкото до това че се ползва автобус, много хора на запад с висок критерий на заплати, постове и интелект дори ползват и метрото, така че нищо обиждащо няма в това да ползваш градския транспорт и в същото време да пестиш от вредните газове на автомобила си.
И помнете Господ вижда всичко.
Живейте така, че да му е интересно.
Потребителски аватар
Галина Ширлетова
Доктор
Доктор
Мнения: 5051
Регистриран: пон сеп 03, 2012 14:15
Репутация: 7707
пол: Жена
Местоположение: Burgas, Bulgaria

Re: Тема за случайни неща

Мнение от Галина Ширлетова »

Какавидочке, здравей! В никакъв случай не съм обидена и ми е смешно, защото никога не се вземам на сериозно! :) Жалко е наистина, че нервите ни са опънати до скъсване струни все по-често... А колко е малко е нужно да сме търпеливи. Акълът и възпитанието не се наливат с фуния в главата. [-X
Сам си и си жив, а ти се иска още по-силно да усетиш, че живееш, дори и по малко странен начин... с широко отворени очи, но в мъглата...

http://www.youtube.com/watch?v=HyatlLeXwLE

http://vbox7.com/play:3842ac3c3e
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284537
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336044
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Тема за случайни неща

Мнение от Mozo »

Другата въпросна дама адски не е била в час, горката :lol: :lol: :lol:
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Тема за случайни неща

Мнение от rado84 »

Галина Ширлетова написа:нали сме най-добрия град за живеене в България
Кога пък Бургас стана такъв? Нали беше Варна по едно време?
А Бургас никога няма да стане наистина най-добрият град за живеене с този смрадлив Нефтохим, който осмърдява целия град. Където и да идеш в Бургас все те преследва вонята на нефт.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284537
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336044
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Тема за случайни неща

Мнение от Mozo »

Глупости, Бургас е супер град :booty:
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Тема за случайни неща

Мнение от rado84 »

Mozo написа:Глупости, Бургас е супер град :booty:
Че е супер - супер е, ама Нефтохим разваля хубавото на града с тази смрад. Ако живееш там и си свикнал не ти прави впечатление, ама ако не си оттам я усещаш навсякъде. Като че ли целият град буквално е пропит с тоя мирис.
Потребителски аватар
Галина Ширлетова
Доктор
Доктор
Мнения: 5051
Регистриран: пон сеп 03, 2012 14:15
Репутация: 7707
пол: Жена
Местоположение: Burgas, Bulgaria

Re: Тема за случайни неща

Мнение от Галина Ширлетова »

:) :) То не остана Нефтохим...беше някога! Беше и 10% от производството на страната и нямаше безработица, но това е друга тема. :съгласен:
Сам си и си жив, а ти се иска още по-силно да усетиш, че живееш, дори и по малко странен начин... с широко отворени очи, но в мъглата...

http://www.youtube.com/watch?v=HyatlLeXwLE

http://vbox7.com/play:3842ac3c3e
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”