Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Интересни или смущаващи нещица

Споделен проблем - половин проблем.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284534
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336044
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mozo »

Къде те разкарват :-k :-k :-k
Прочетено: 31863 пъти
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12983
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 62050
пол: Жена
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mouse »

Mozo написа:
чет яну 04, 2024 11:05
Къде те разкарват :-k :-k :-k
До колкото помня от време оно, когато бачках като такси, психотестовете се правеха само на едно място в София, и то в центъра та се избивахме къде да спираме колите. После на лекари за медицинско, че вече дори за кат. В искат да не е от джи пито, а да минеш през всичките подред. Това си е време. Този сутрин, онази следобяд и става мамата. Това имам предвид.
Моята е до и 30-та и не се знае до тогава какви още каши ще забъркат.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284534
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336044
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mozo »

Ъъъ, какво общо има това с възрастта, всички минаваме на прегледи, някои като мен дори на пет години заради тъпата С категория...
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12983
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 62050
пол: Жена
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mouse »

Mozo написа:
чет яну 04, 2024 18:20
Ъъъ, какво общо има това с възрастта, всички минаваме на прегледи, някои като мен дори на пет години заради тъпата С категория...
Има. Всички над там 65 май беше, не ми се чете пак статията, трябва да минават на психотестове и ако не издържат им се взимат книжките, да минават на лекари все едно са кат. С, както си ти примерно. До сега това за В го нямаше. Взимахме си медицинското от личния и си сменяхме книжката за по 10 г. Сега изравняват с кат. С. Само дето не зная вие дали ходите на психотестове. Май не, защото синът ми е с всички възможни категории и за голями камиони от казармета, но не са му искали психотест до сега.
Абе смотана работа.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284534
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336044
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mozo »

Пак си чела някакви фейкове, стига вече, изморително е...
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12983
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 62050
пол: Жена
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mouse »

Само да те питам. Това фейк ли е, за да знам и да не го чета повече. Като новити де. Мерси PDT_Love_18
http://newsbul.com/%D0%B2%D0%BB%D0%B8%D ... waDEs9zuno
От там прочетох за възрастта на шофьорите.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284534
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336044
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mozo »

Естествено, ето ти реалната новина:
https://automedia.investor.bg/a/2-novin ... nie-na-suv

Тази също:
viewtopic.php?f=446&t=145249
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12983
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 62050
пол: Жена
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mouse »

Mozo написа:
пет яну 05, 2024 11:21
Естествено, ето ти реалната новина:
https://automedia.investor.bg/a/2-novin ... nie-na-suv

Тази също:
viewtopic.php?f=446&t=145249
Да, прочетох това дето ти си пуснал в новините.
Аз пускам тук, в мои теми, защото не съм сигурна кое е истина и кое е фейк. Просто нещо ми става интересно и така.
Само че от личната научих, че и за кат. В ще се обикаля по кабинетите, а не както преди - само от нея. А и тук нищо не пише за психотестовете за възрастните шофьори. Това истина ли е или фейк?
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284534
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336044
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mozo »

Още нищо не е прието, тепърва ще се гласува, а дори и да бъде прието, е с пожелателен характер, тоест в България засега няма да има промени.
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11160
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40440
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Валсо »

Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12983
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 62050
пол: Жена
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mouse »

Mozo написа:
пет яну 05, 2024 14:50
Още нищо не е прието, тепърва ще се гласува, а дори и да бъде прието, е с пожелателен характер, тоест в България засега няма да има промени.
Личната директно каза, че няма повече да дава медицински за ш.к. ако не е минато през всички лекари. Може да се и нейна идея само, това не знам.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284534
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336044
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mozo »

Четете еднакви фейкове :lol: :lol: :lol:
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12983
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 62050
пол: Жена
Контакти:

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mouse »

Mozo написа:
пет яну 05, 2024 19:37
Четете еднакви фейкове :lol: :lol: :lol:
Ама тя го прилага в практиката си. Не я знам какво чете, но все пак е обвързана със ЗК и надали нарушава някакви разпоредби като знам какво шубе е да не сгафи нещо за пред тях.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284534
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 336044
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Mozo »

Явно няма да се разберем... Кукувици всякакви, особено изкуфели. Няма как да спазва нещо, което още не е гласувано. Прочети внимателно - няма как да спазва нещо, което още не е гласувано :съгласен: Иначе за шофьорска книжка ВИНАГИ са се изисквали определени прегледи. Това, че чак сега я е хванало страх и ви иска прегледите, вместо да ви пуска хей така, е нещо съвсем друго и не е свързано с темата.
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20606
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112307
пол: Мъж

Re: Интересни или смущаващи нещица

Мнение от Montoya »

Аз последния път минах през личния лекар да си взема медицинското за категория Б след като му се обадих по телефона да го подготви, взех го през прозореца на здравната служба. Заради намаленият срок на 5 години отидох с това медицинско и се отказах от професионалните категории. На заявлението се пише, че се отказвам от категория Ц и категория Т и ми издадоха книжката само за Б категория за срок от 10 години.
Някакви дивотии предприемат някакви лекари, напълно ненужно. Предполага се, че личният ти лекар знае здравословното ти състояние и при един преглед може да ти издаде медицинското. За професионалните категории се обикаля по кабинетите и се издават от лекарска комисия. Психо и професионална компетентност се изискват ако караш камион или автобус, не са необходими за подновяване на книжката.
Mouse написа:
чет яну 04, 2024 09:18
Колко на брой са катастрофите, редизвикани от шофьори над 65 г. и колко са катастрофите предизвикани от млади шофьори със стаж под 2 години, яхнали мощни коли.
Сега, мога да поспоря яко с теб, ако ми кажеш по статистика колко са изобщо шофьорите над 65 години и колко са младите шофьори с мощни или не чак толкова мощни коли, щото и твоята с 50 коня вдига 100 км/ч и можеш да предизвикаш сериозна катастрофа без значение дали я кара 20 или 70 годишен.
Реакциите и осъзнаването на обстановката са проблем за възрастните водачи, дори и аз на 47 години се усещам, че има моменти в които имам проблем, примерно отивайки към кръстовище с пешеходни пътеки и светофар и да кажем че карам срещу ниското слънце, усещам че губя концентранцията, защото трябва да се огледам в огледалата за да не ме изтряска някой отзад, трябва да видя светофара какво свети, да видя за пешеходци, да се огледам все пак някой да не минава на червено и да си видя скоростта с която карам за да преценя каква да ми е реакцията в дадена ситуация и като всичко това се случва срещу слънцето има един вид заслепяване от погледа напред до погледа в таблото и обратно напред и в огледалата.
Има моменти в които се губи представата за скоростта.
На 28-ми декември ходих с едни приятели до Сливен да купим една кола, на връщане карайки си в дясната активна лента на магистралата с 120-130 км/ч от Стара Загора се включваше едно нещо, май сузуки витара беше или некакво друго подобие на кола, проблемът беше, че той не използва ускорителната лента, а директно с 40 км пред мен в активната лента карайки със 130. Проблемът основно не беше това, защото аз минавайки на такова място очаквам такава ситуация и успях да намаля до неговата скорост и да не го ударя. Моята кола има хубави спирачки и гуми и съм сигурен, че спира като заводските данни, макар и да не съм го мерил. Освен това трябва да добавим двамата летящи зад мен в двете ленти които се гонеха и единият не даваше на другият да премина в лявата лента защото не следяха пътната обстановка, с тях едва се разминах влизайки в аварийната лента и пускайки аварийните светлини при спирането. Та щяхме да се намотаем 4-5 коли от нищото, шофьорът на нещото предизвикал ситуацията беше около и над 70 годишен с едни лупи на очилата. Този човек дори не разбра какво се случи, той не бърза за никъде и караше все едно си е в селската нива, обаче излезе в активната лента на магистралата с 40 км.
Явно това е мода, щото по нататък от Пловдив и от Ихтиман още двама се включиха в движението по същия начин. И те не бяха първа младост с коли на по 20 години.
Този трафик сегашния със съвременните автомобили не е за възрастни хора, просто времето за реакция на дадена обстановка е силно съкратено, а при по възрастните водачи е намалено.
Прост пример, при движение със 100 км/ч се изминават около 35-6 метра в секунда, новите коли имат около 35 - 38 метра спирачен път от 100 до 0 км. Опитен водач, състезател има време за реакция около секунда, секунда и половина, а при възрастен водач времето за реакция от осъзнаването на опасността до натискането на спирачката е 2+ секунди, т.е ако се движиш със 100 км имаш 2 секунди до реакцията през което време изминаваш 70 метра, плюс още 40 за да спреш, значи изминаваш 110 метра в идеалния случай. Предполагам 110 метра знаеш колко са.
И последно, един дядка, карах от подуяне покрай него и му се радвах на много добре запазеното фордче и ето какво направи на 202 ра, абсолютно глупава и неадекватна постъпка. Ако не можеш да го гледаш че е в групата катастрофи в София кажи, ще ти го пусна от моя профил.
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Лафчета, лични проблеми, въпроси и още”