Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Декорации

Потребителски аватар
Rebba
Академик
Академик
Мнения: 7119
Регистриран: чет авг 09, 2007 19:00
Репутация: 151
пол: Жена
Контакти:

Декорации

Мнение от Rebba »

“Паяк”
Изображение
1 солена кръгла бисквита
3 кръгчета луканков или шпеков салам
няколко солети
1 маслина с пиперка, разрязана на две
горчица в тубичка

Поставете три кръгчетата салам върху кръгла солена бисквита. За да направите краката, подпъхнете под кръгчетата салам начупени на парченца солети. За очи поставете кръгче маслина. Шприцовайте горчицата отгоре и “паяка” е готов.
Прочетено: 6153 пъти
Милиони хора желаят безсмъртие,а не знаят какво да правят в дъждовния неделен ден.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Потребителски аватар
Rebba
Академик
Академик
Мнения: 7119
Регистриран: чет авг 09, 2007 19:00
Репутация: 151
пол: Жена
Контакти:

Re: Декорации

Мнение от Rebba »

Кактуси от моркови

Изчистете млади моркови и разрежете наполовина, ако са много дълги. Сложете в тенджерка с кипяща вода и варете на слаб огън 5 минути. Излейте водата, измийте с течяща вода, докато се изстуди до състояние да може да се държи в ръка.
Като използвате резец за чистене на цитросуви плодове, изрежете по цялата дължина вдлъбнати жлебове.
Заострете с нож единия край на моркова като молив. С малък остър нож, като държите моркова с острия край надолу изрежете слой като спирала. След три обиколки на спиралата я срежете и започнете нова.
Завийте спиралата така, че да прилича на три сложени едно до друго цветчета. Сложете я във вода, за а не изсъхне. Подходяща е за украса на салати, местни блюда и др.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Милиони хора желаят безсмъртие,а не знаят какво да правят в дъждовния неделен ден.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Потребителски аватар
Rebba
Академик
Академик
Мнения: 7119
Регистриран: чет авг 09, 2007 19:00
Репутация: 151
пол: Жена
Контакти:

Re: Декорации

Мнение от Rebba »

Мишле от репичка

1. Изберете кръгла репичка с дълга опашка. Отрежете листата, като оставите част от тях при основата.
Изображение
2. Отрежете парче от репичката, за да се оформи основата. От друга репичка отрежете парче със същия диаметър - това ще са ушите на мишлето.
Изображение
3. Отрежете два процепа отгоре на главата и поставете отрязаните кръгчета за уши. За очи набодете две карамфилчета и мишлето е готово.
Изображение
Милиони хора желаят безсмъртие,а не знаят какво да правят в дъждовния неделен ден.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Потребителски аватар
Rebba
Академик
Академик
Мнения: 7119
Регистриран: чет авг 09, 2007 19:00
Репутация: 151
пол: Жена
Контакти:

Re: Декорации

Мнение от Rebba »

Роза от домат

Изберете твърд, не много голям домат.
След като започнете от основата на домата, отрежете по спирала ивица от кожата. Колкото по-тънка е ивицата, толкова по-равномерно ще се завие. Ножът трябва да е остър, а доматът, зрял но твърд.
Развийте ивицата на плоска спирала с меката част към работната повърхност, като започнете с частта изрязана от основата на домата.
След като сте развили спиралата я съберете като роза.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Милиони хора желаят безсмъртие,а не знаят какво да правят в дъждовния неделен ден.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Потребителски аватар
Rebba
Академик
Академик
Мнения: 7119
Регистриран: чет авг 09, 2007 19:00
Репутация: 151
пол: Жена
Контакти:

Re: Декорации

Мнение от Rebba »

Спирали от краставица

С тях може да украсите студени месни блюда и салати. Могат да се разположат като бордюр по края на чинията. За да разнообразите цветовата гама в тях може да сложите кръгчета от репички.
Изберете малки нежни краставици с малко семена. Нарежете на парченца с дължина 5-7 см, като предварително сте орязали краищата Прокарайте дървен шиш през центъра.
С остър нож под неголям ъгъл, спиралнио режете краставицата до центъра, като въртите дървената пръчица.
Извадете шиша и внимателно опънете единия край, така че да се получи пружинка. Може да се съединят краищата.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Милиони хора желаят безсмъртие,а не знаят какво да правят в дъждовния неделен ден.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Потребителски аватар
Rebba
Академик
Академик
Мнения: 7119
Регистриран: чет авг 09, 2007 19:00
Репутация: 151
пол: Жена
Контакти:

Re: Декорации

Мнение от Rebba »

Спирали от морков

Изчистете млад пресен морков. Отрежете върха му.
С помощта на уред за чистене на зеленчуци нарежете моркова на тънки ивици по дължина.
Навийте ивици моркови и ги сложете във форма за лед. одредете ги плътно за да не се развият докато приготвите останалите.
Залейте навитите ивици с вода и ги сложете във фризер за няколко часа до два дена. Размразете, излейте водата, поизсушете и украсявайте със спиралите салати, сосове или местни предястия.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Милиони хора желаят безсмъртие,а не знаят какво да правят в дъждовния неделен ден.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Потребителски аватар
Rebba
Академик
Академик
Мнения: 7119
Регистриран: чет авг 09, 2007 19:00
Репутация: 151
пол: Жена
Контакти:

Re: Декорации

Мнение от Rebba »

Украса от краставица в източен стил
Изберете дълги нежни краставици с малко семена. разрежете ги на две по дължина.
Отрежете края под ъгъл. Под същия ъгъл отрежете (не до края) 7-9 много тънки парченца.
Обърнете парчето с кората надолу и изрежете месото на краставицата като започнете от неотрязания край до около 1 сантиметър до втория край.
Обърнете обратно и завийте всяко второ парченце навътре. Сложете така получената украса в широк съд с ледена вода за няколко часа.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Милиони хора желаят безсмъртие,а не знаят какво да правят в дъждовния неделен ден.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Потребителски аватар
Rebba
Академик
Академик
Мнения: 7119
Регистриран: чет авг 09, 2007 19:00
Репутация: 151
пол: Жена
Контакти:

Re: Декорации

Мнение от Rebba »

Цветя от репички


Измийте и изчистете здрави пресни репички. Отрежете долната част, за да могат да стоят на повърхност.
За да направите лале с остър нож отрежете пет листа от кората на репичката.
За да направите роза - отрежете върха и след това на равни разстояния отрежете 4-5 листа
Потопете готовите цветя във вода с ледени кубчета за да се разтворят листата.
С цветята от розите може да украсите студени месни блюда, салати и сандвичи.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Милиони хора желаят безсмъртие,а не знаят какво да правят в дъждовния неделен ден.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Потребителски аватар
Rebba
Академик
Академик
Мнения: 7119
Регистриран: чет авг 09, 2007 19:00
Репутация: 151
пол: Жена
Контакти:

Re: Декорации

Мнение от Rebba »

Цветя от люти чушлета

1. Изберете тънки и дълги малки люти чушки. С остър нож нарежете върховете на тесни ивички. Изчистете семките.

(ВНИМАНИЕ !!! - не пипайте лицето и очите си с ръце.)
2. Поставете ги в купа с вода в която са поставени ледени кубчета. По този начин върховете ще се извият.
Изображение
Изображение
Изображение
Милиони хора желаят безсмъртие,а не знаят какво да правят в дъждовния неделен ден.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Потребителски аватар
Rebba
Академик
Академик
Мнения: 7119
Регистриран: чет авг 09, 2007 19:00
Репутация: 151
пол: Жена
Контакти:

Re: Декорации

Мнение от Rebba »

По същия начин като розата от домат може да си направите и от цвекло:
Изображение
от моркови:
Изображение
Милиони хора желаят безсмъртие,а не знаят какво да правят в дъждовния неделен ден.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Потребителски аватар
Rebba
Академик
Академик
Мнения: 7119
Регистриран: чет авг 09, 2007 19:00
Репутация: 151
пол: Жена
Контакти:

Re: Декорации

Мнение от Rebba »

Сандвич мишле

Изображение
Милиони хора желаят безсмъртие,а не знаят какво да правят в дъждовния неделен ден.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283739
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334077
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Декорации

Мнение от Mozo »

Това с краставицата е много яко =D> .
Изображение
Потребителски аватар
Ми_ми
Адвокат на Дявола
Адвокат на Дявола
Мнения: 19479
Регистриран: чет авг 23, 2007 12:21
Репутация: 6801
пол: Жена
Местоположение: на Земята

Re: Декорации

Мнение от Ми_ми »

Една роза от цвекло ако ми си наложи да направя ииииииииииииииииииии ще припадна в кухнята, аплаузи за тези дами които умеят това.

" Заговори, че да те видя." - Сократ

Потребителски аватар
Ми_ми
Адвокат на Дявола
Адвокат на Дявола
Мнения: 19479
Регистриран: чет авг 23, 2007 12:21
Репутация: 6801
пол: Жена
Местоположение: на Земята

Re: Декорации

Мнение от Ми_ми »

Не ми треперят просто не мога да си представя, че ще ми издържат нервите да седя надвесена над цвеклото и ножа и баааавно ще изрязвам или издълбавам лист по лист за розата........не не

" Заговори, че да те видя." - Сократ

Потребителски аватар
Ми_ми
Адвокат на Дявола
Адвокат на Дявола
Мнения: 19479
Регистриран: чет авг 23, 2007 12:21
Репутация: 6801
пол: Жена
Местоположение: на Земята

Re: Декорации

Мнение от Ми_ми »

=; Правил ли си го или сега теоритично си ги представяш нещата и си фантазираш леснотий :)

" Заговори, че да те видя." - Сократ

Нова тема Отговори

Върни се в “Салати, предястия, аламинути”